Kancelář v bytě v osob.vlast. - problém?

  • (neregistrovaný)

    23. 10. 2008 15:40

    Prosím znalé o informaci, zda může nastat nějaký problém v případě, že firma (SRO nebo VOS) má kancelář v bytě v osobním vlastnictví? Byt se nachází v paneláku, kde je většina bytů též v osobním vlastnictví, zbytek jsou družstevní byty.

    Jde o malou účetní firmu, kam přijdou max. 1-2 návštěvy týdně, provoz kanceláře je tichý a nemůže nikoho nijak obtěžovat. Majitel bytu souhlasí s tím, že v jeho bytě bude tato firma provozovat svou činnost. Bude uzavřena řádná nájemní smlouva, majitel bude nájem řádně zdaňovat.

    Můj laický názor: Užívání toho bytu bude plně srovnatelné s tím, jako kdyby v tom bytě bydleli trvale dva lidé. Nedojde k většímu opotřebování schodů či výtahu, nebude žádný hluk ani pohyb cizích lidí. Takže se vlastně nic neděje a vadit by to nemělo.

    Asi bude třeba na živnostenský úřad nahlásit ten byt jako provozovnu. A samozřejmě je třeba kancelář řádně označit jménem firmy atd - ale to by snad mělo být vše? Nebo se mýlím a může nastat nějaký problém? Děkuji předem za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2008 16:20

      pája (neregistrovaný)

      Re: Kancelář v bytě v osob.vlast. - prob
      >Prosím znalé o informaci, zda může nastat nějaký
      >problém v případě, že firma (SRO nebo VOS) má kancelář v
      >bytě v osobním vlastnictví? Byt se nachází v paneláku,
      >kde je většina bytů též v osobním vlastnictví, zbytek
      >jsou družstevní byty.
      >
      >Jde o malou účetní firmu, kam přijdou max. 1-2
      >návštěvy týdně, provoz kanceláře je tichý a nemůže nikoho
      >nijak obtěžovat. Majitel bytu souhlasí s tím, že v jeho
      >bytě bude tato firma provozovat svou činnost. Bude
      >uzavřena řádná nájemní smlouva, majitel bude nájem řádně
      >zdaňovat.
      >
      >Můj laický názor: Užívání toho bytu bude plně
      >srovnatelné s tím, jako kdyby v tom bytě bydleli trvale dva
      >lidé. Nedojde k většímu opotřebování schodů či výtahu,
      >nebude žádný hluk ani pohyb cizích lidí. Takže se
      >vlastně nic neděje a vadit by to nemělo.

      SOUHLAS
      >
      >Asi bude třeba na živnostenský úřad nahlásit ten byt
      >jako provozovnu.

      V žádném případě, zbytečmé!!!
      A samozřejmě je třeba kancelář řádně
      >označit jménem firmy atd - ale to by snad mělo být vše?

      Označení sídla firmy na pošt.schránce a zvonku,kvůli dopručování a styku se stranami, rpo ŽÚ-obch.firma a IČ
      >Nebo se mýlím a může nastat nějaký problém? Děkuji
      >předem za odpovědi.

      Problém být nemůže, pokud budete doržovat režim využívání,nebudou-li si stěžovat ostatní, že je tam průchoďák jak na václaváku, že tam stále někdo chodí, nepořáídek společné prostory, zvýšené svícení atd.V Podstatě,bude-li klid, tak ani mnoho z nich nebude vědět, že tam někdo takový je a působí. Já dělám taky doma a každému je to šumafuk.

    • 23. 10. 2008 17:57

      Eva M. (neregistrovaný)

      Re: Kancelář v bytě v osob.vlast. - prob
      Pájo, mockrát děkuju. Kdyby šlo o podnikání živnostníka, který v tom bytě bydlí, tak by mi to připadalo normální. Ale když jde o jiný právní subjekt - společnost, tak jsem si nebyla jistá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).