Hlavní navigace

Občanské sdružení a DAP

• (neregistrovaný) 88.102.58.---

23. 10. 2008 22:26

Prosím, kdo má zkušenosti s možností odevzdávat čtvrtletní daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob - dle klienta, který po mně požaduje zpracovat účetnictví tvrdí, že mají nastaveno nešťastně, že budou odevzdávat daňové přiznání z příjmů čtvrtletně. Je to pro mne neznámá věc, nebo se mýlí? Jestli tomu tak je, prosím, do kdy je termín odevzdání daňového přiznání za třetí čtvrtletí. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2008 8:03

PavlaS (neregistrovaný) 83.208.40.---

Re: občanské sdružení a DAP
      Nemůžou podávat daňově přiznání k dani z příjmu čtvrtletně.Jedině ,že by zdaňovací období něměli kalendářní rok ,ale hospodářský rok.Mají hospodářský rok?

• 24. 10. 2008 10:46

Iveta (neregistrovaný) 88.102.58.---

No už jsem u klienta byla a zjistila, že má v tom velký zmatek, samozřejmě že jde o DPH.
      Účtuju v Money S3, mám nyní založit agendu. Nevím ale, jak mám občanské sdružení nadefinovat: je tam v nastavení 1) podnikatelský subjek 2) nezisková organizace (což by mělo být právně). Oni mají ale současně dle stanov i podnikatelský účel tj. hospodářská činnost včetně prodeje základních sportovních potřeb. Nemá někdo zkušenost s programem Money a občanským sdružením mimo za účelem sportovních akcí a činnosti včetně možnosti podnikání? Děkuji

• 24. 10. 2008 11:51

Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

S programem Money zkušenost nemám, s o.s. už ano, i když ne přímo se sportovními kluby. O.s. mohou mít vedlejší činnost, kterou si na sebe vydělávají a dofinancovávají vedlejší činností činnost hlavní (vedlejší činnost by ale neměla převažovat nad činností hlavní). Vy si musíte 100% zavést o.s. jako neziskovou organizaci, má jiný rozvrh než ziskové organizace, což by Vám dělalo v SW problémy.
      Vedlejší činnost je činnost zdaňovaná a podle toho, co píšete, tak tyto aktivity budou podléhat DPH. Doporučuji, pokud to Money umí, rozdělit si aktivity o.s. na hlavní a vedlejší, podrobněji se dohodnout s vedení, co přesně potřebují sledovat uvnitř těch dvou skupin - (v hladní třeba budou chtít sledovat čerpání dotací, jednotlivé sportovní aktivity, apod.) vytvořit si podle střediska, akce, zakázky, prostě podrobnější členění (nedoporučuji analytiky účtů, nebudou Vám časem stačit), které Vám pomůže sestavit DPH, DPPO, vykazovat třeba čerpání dotací, poskytovat jiné informace pro vedení apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).