Hlavní navigace

Exekuce a poplatky

• (neregistrovaný) 82.150.168.---

24. 10. 2008 6:39

Prosím o radu, pro někoho je to možná běžná záležitost.
    Při nařízené exekuci ze mzdy na placení výživného jsme oprávněni
    strhávat zaměstnanci ze mzdy i poplatky za zaslání? Budeme peníze
    posílat poštou, což dnes není nejlevnější.
    Díky za radu!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2008 6:52

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Exekuce a poplatky
      myslím, že byste měla toho, komu máte zasílat vyživné požádat, aby Vám sdělil č. ú. vedený v ČR, na který budete platby zasílat
      pokud má nařízenou exekuci, tak dle informací, které jsem zjistila, nelze srážet poplatky, ty jdou srážet jenom na srážky, které jsou na dohodu
      jenže - od příštího roku se mají nemocenské vyplácet celé (tedy i pro VO) přes OSSZ a ten, kdo bude chtět zasílat tyto dávky (nemocenské, ošetřovné, PPM...), tak se bude automaticky poštovné odečítat
      ten, komu se bude zasílat na účet, tak se nic srážet nebude
      takže možná průlom nastane i v exekucích
      (jsem ráda, že mám od všech, pro které takto srážím výživné, souhlas s uvedením jejich č. ú., takže nemusím poplatky naštěstí řešit)

• 24. 10. 2008 7:03

J. (neregistrovaný) 82.150.168.---

Když je v rozhodnutí nařízeno zasílat na adresu, tak přesto mohu zasílat na účet? A tento poplatek za zaslání na účet musí jít z firemního?

• 24. 10. 2008 7:10

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

na rozsudku máte uvedené jméno a adresu, tak jí napište, že máte srážet výživné, aby sdělila č. ú. (ten poplatek jde na firmu)
      je to výhodné i pro ni - alespoň má přehled, co kdy dostala (přeci jenom výpisy se uchovávají lépe než útržek složenky, který se snadněji ztratí)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).