Hlavní navigace

Nahlížení do katastru

  • (neregistrovaný)

    24. 10. 2008 6:45

    Známá před 4 týdny kupovala byt. Když na ten byt kouknu do katastru, tak je stále napsaný na původního majitele, který tam má zástavní právo smluvní a není tam žádná plomba. Bohužel ta známá nechala samotné prodávající vložit smlouvu do katastru, takže neví den vkladu a žádné pořadové číslo. Já to vidím dost černě, ona je v klidu. Má někdo s katastrem zkušenosti. Domnívám se že pokud tam není plomba, že prodávající na KÚ ani nedošel.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2008 7:08

      Danden (neregistrovaný)

      Re: nahlížení do katastru
      Na katastr se musí donést oznámení o zániku zástavního práva. Mám vlastní zkušenost, že dokud jsme nedali na katastr toto oznámení, ve výpisu byla zástava pořád. Raději bych si toto ověřila, originál smlovy určitě má.

    • 24. 10. 2008 7:36

      p. (neregistrovaný)

      Re: nahlížení do katastru
      prodávající tam vůbec smlouvy nepodal, jinak by v nahlížení byla plomba a číslo řízení. Dole je vždy napsáno - ....je dotčen změnou právního vztahu V-......číslo jednací

      Vaše známá je hazardérka. Musí donutit prodávající aby smlouvy a návrh na vklad dal na katastr. A co kupní cena?? Doufám že už ji prodávající nemá v kapse?

    • 24. 10. 2008 8:01

      Lenka (neregistrovaný)

      Re: nahlížení do katastru
      p. díky za odpověď, já to vidím stejně. Chtěla jsem se jen ujist.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).