Hlavní navigace

Doklad v SKK. Můžu proplatit v CZK?

  • (neregistrovaný) 194.228.224.---

    24. 10. 2008 9:54

    Dobrý den, máme pokladnu v CZK i SKK. Kolega jel na služební cestu na Slovensko (zálohu si nebral) a během cesty potřeboval natankovat benzín (CCS karty tam nebrali). Zaplatil 185 Sk. Můžu mu tuto část proplatit v českých korunách? A jakým kurzem? Předem moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2008 19:49

      Marek (neregistrovaný) 85.160.81.---

      Re: Doklad v SKK. Můžu proplatit v CZK?
      Dobrý den,
      podle mého názoru můžete ve Vašem případě použít způsob, kdy nárok zaměstnance na cestovní náhradu vyúčtujete celý v CZK a zaúčtujete také v CZK do nákladů a to z toho důvodu, že jste zaměstnanci neposkytli zálohu v cizí měně.
      Kurzem pro vyúčtování nároku zaměstnance na cestovní náhradu je v tomto případě den počátku pracovní cesty viz. § 184 zákoníku práce.
      Příklad:
      Stravné 500 SKK
      Vedlejší výdaje 1.000 SKK
      Nárok celkem 1.500 SKK, kurz dne nástupu na pr.cestu 0,8SKK/Kč
      Výpočet cestovní náhrady = 1.500 SKK * 0,8 = 1.200 Kč

      Zaúčtování:
      ZCN pan Vomáčka 1.200 Kč 512/211
      a vyplatíte mu to v korunách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).