Hlavní navigace

Náklady za opravy bytu-prosííím...

 • (neregistrovaný) 213.29.197.---

  28. 10. 2008 11:29

  Dobrý den,
  v zákoníku se říká: "Nestanoví-li nájemní smlouva jinak, drobné opravy v bytě související s jeho užíváním a náklady spojené s běžnou údržbou hradí nájemce. Pojem drobných oprav a nákladů spojených s běžnou údržbou bytu upravuje zvláštní právní předpis". Co přesně znamenají drobné opravy a do kolika peněz? Když se rozbije el. trouba, protože už je hodně stará, kdo jí má zaplatit? Samozřejmě je udána v náj. smlouvě. Můžu se nějak ohradit proti tomu, že v domě nejsou zavedené zvonky? Pronajímatel vlatní celý dům. Můžu alespoň žádat snížení nájemného? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 10. 2008 12:10

   R.K. (neregistrovaný) 160.218.156.---

   Re: Náklady za opravy bytu-prosííím...
   **************************************************
   Sama píšete, že zákoník říká: nestanoví-li nájemní smlouva jinak...Takže pokud nemáte ve smlouvě, že bude i drobné opravy hradit pronajímatel, měla by jste troubu nechat opravit vy na vlastní náklady.Tohle téma je vždycky jak v obchodních tak osobních vztazích velice problematické... Navíc investice do pronajatého bytu či např. kaceláře jsou těžko vymahatelné. Téměř vždy záleží především na domluvě.. Pokud se na pronajímatele obrátíte s informací o rozbité troubě, o problému se zvonky, buď Vám vyhoví a náklady uhradí ať v penězích nebo formou slevy z nájmu nebo Vás odkáže na smlouvu a zákoník..

  • 28. 10. 2008 12:54

   Eva (neregistrovaný) 213.29.197.---

   Re: Náklady za opravy bytu-prosííím...
   Děkuji za odpověď. V nájemné smlouvě není o tom ani zmínka. To se dá počítat koupě nové trouby jako drobná oprava?

  • 28. 10. 2008 13:37

   R.K. (neregistrovaný) 85.160.144.---

   Re: Náklady za opravy bytu-prosííím...
   *********************************************
   Opravdu bych to řešila s pronajímatelem... Oprava staré je určitě drobná oprava, koupě nové je něco jiného. Závadu bych nahlásila a počkala, co pronajímatel. Pokud nebude ochoten situaci řešit a nechá to na Vás, nechala bych si potvrdit, že trouba odešla stářím, nikoliv špatným zacházením... Starou bych uschovala, novou bych si pak vzala sebou...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).