Hlavní navigace

Narizena dovolena od nadrizeneho

• (neregistrovaný) 80.75.192.---

28. 10. 2008 13:17

Zdravim
    Vim, ze mi muj nadrizeny muze naridit vybrani urcite casti dovolene v roce, ale chtel bych se zeptat: Muze mi naridit dovolenou i na den, ve ktery se budu vracet po ctyrech mesicich ze zahranicni pracovni cesty? Navrat by mel byt zahrnut do pracovnich povinnosti, a tedy by nemelo byt mou povinnosti tuto cestu vykonavat v dobe sve, i kdyz narizene, dovolene. Dekuji za vase nazory a rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 10. 2008 13:22

P. (neregistrovaný) 90.176.233.---

Re: Narizena dovolena od nadrizeneho
      Buď máte dovolenou nebo jste ve výkonu práce. Pokud Vaše cesta trvá, trvá až do té doby než se z ní vrátíte a to nejspíše do firmy.

• 28. 10. 2008 20:10

anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

Nejdříve trochu OT: to Vás asi váš nadřízený nemá hodně v oblibě, když Vám nařídí takovou kravinu v rozporu se ZP.

Takže tohle nemůže. Ale Vy nemáte pravdu v tom, že vám může nařídit část dovolené. Zaměstnavatel určuje celou dovolenou, samozřejmě v souladu se ZP.

• 28. 10. 2008 20:55

BigM (neregistrovaný) 80.218.109.---

Muj nadrizeny spise zkousi, co vsechno mu u jeho zamestnancu jeste projde :-). A je pravda, ze si nenecham vse libit, takze ty vztahy podle toho asi vypadaji. Ale velmi dekuji za vasi reakci i poznamku o te dovolene. Do ted jsem si myslel, ze je mozne naridit jen 50% dovolene a zbytek je na zamestnanci. Dekuji...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).