Hlavní navigace

Prodej auta po skončení leasingu

  • (neregistrovaný) 93.91.144.---

    28. 10. 2008 17:07

    Dobrý den,
    chtěla by jsem požádat o radu za jakou cenu je možné prodat vozidlo soukromé osobě ( nejde o majitele ani příbuzného firmy ), jde o skupinu N1 ( tedy s DPH), když naše společnost ukončila leasing v 7/2008 a toto vozidlo odkoupila za zůstatkovou cenu cca3tis. může to být i 50tis? majitelé se takto rozhodli ale myslím že to bude mít dopad na uznání nákladů ze splátek leasingu.
    děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 10. 2008 19:09

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: prodej auta po skončení leasingu
      A proč myslíte, že by byly v ohrožení splátky leasingu? Pokud jsou splněny podmínky § 24/4 ZDP, na leasing Vám nemůže nikdo sáhnout (tedy na ten, který slouží podnikatelským účelům).
      Otázka ceny? Osobě mimo § 23/7 ZDP můžete prodat teoreticky za jakoukoliv cenu, prakticky je třeba "nepřehánět". Prokazování je vždy na poplatníkovi, s touto skutečností je k tomu třeba přistupovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).