Hlavní navigace

Statutární zástupci

  • (neregistrovaný) 212.96.164.---

    29. 10. 2008 11:55

    Prosím Vás, nevíte jestli je nějaký rozdíl ve zdaňování odměn statutárních zástupců a neuvolněných členů zastupitelstva, při odměně cca 2.000 a při nepodepsaném prohlášení?
    Mám ve firmě statutáry bez podepsaného prohlášení a tuto odměnu jim daním zálohovou daní. Teď jsem se dočetla ve Mzdové účetní, že u neuvolněných členů zastupitelstva se v podobných případech daní odměna srážkovou daní a já jsem se až dosud domnívala, že na oba případy platí stejný metr. Dívala jsem se do zákona, ale nějak z toho nejsem moudrá.
    Děkuji za případné objasnění.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2008 23:06

      Pavel (neregistrovaný) 62.245.91.---

      člen orgánu a funkční požitky
      Pod odměnou statutárnímu zástupci asi myslíte odměnu členu statutárního orgánu, která je příjmem podle § 6/1/c ZDP.

      Odměny za výkon funkce v orgánech obcí se nazývají funkční požitky (§6/10 ZDP).

      Podle § 6/4 ZDP se u § 6/10 uplatní srážková daň, u § 6/1/c se uplatní zálohová daň.

      Hezký večer!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).