Hlavní navigace

Nezisková organizace a pracovní poměr

  • (neregistrovaný) 193.165.146.---

    31. 10. 2008 15:26

    Přeji pěkný den, chtěla jsem se zeptat, zda neziskovéorganizace mohou se zaměstnanci uzavírat pracovní poměr na dobu určitou §39 i na delší dobu než jsou 2 roky. Setkala jsem se dnes s případem, že pracovní smlouvy prodlužují po 1 roce už 7 rok?
    Prý neziskovky mají vyjímku? Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2008 7:42

      Bára (neregistrovaný) 88.146.208.---

      Re: nezisková organizace a pracovní pomě
      ***
      nejsem si až tak jistá "vyjímkou" ale existují situace, kdy je zaměstnanec přijat do pracovního poměru na projekt z EU, který neziskovka získá, pak to je možné opakovaně prodlužovat i na dobu přesahující 2 roky. Je to ZP §30 odst. 3 písm c) - důvod spočívající ve zvláštní povaze práce. Nutné je ale toto uvést do pracovní smlouvy - třeba že projekt trvá určitou dobu nebo je financován z určitých zdrojů. Jestli je toto váš případ nevím... Bára

    • 3. 11. 2008 12:33

      Hela (neregistrovaný) 195.189.0.---

      Re: nezisková organizace a pracovní pomě
      >>Přeji pěkný den, chtěla jsem se zeptat, zda
      >>neziskovéorganizace mohou se zaměstnanci uzavírat
      >>pracovní poměr
      >>na dobu určitou §39 i na delší dobu než jsou 2 roky.
      >>Setkala jsem se dnes s případem, že pracovní smlouvy
      >>prodlužují po 1 roce už 7 rok?
      >>Prý neziskovky mají vyjímku? Děkuji za reakce.
      >
      >***
      >nejsem si až tak jistá "vyjímkou" ale existují
      >situace, kdy je zaměstnanec přijat do pracovního poměru na
      >projekt z EU, který neziskovka získá, pak to je možné
      >opakovaně prodlužovat i na dobu přesahující 2 roky. Je
      >to ZP §30 odst. 3 písm c) - důvod spočívající ve
      >zvláštní povaze práce. Nutné je ale toto uvést do pracovní
      >smlouvy - třeba že projekt trvá určitou dobu nebo je
      >financován z určitých zdrojů. Jestli je toto váš případ
      >nevím... Bára
      Dívala jsem se zde na ZP, ale odst. 3 písm. c) u § 30 není.
      >

    • 3. 11. 2008 13:00

      Bára (neregistrovaný) 88.146.208.---

      Re: nezisková organizace a pracovní pomě
      ***
      přinutila jste mě se podívat taky... pro odpověď jsem použila zkopírovanou větu z mailové odpovědi, kteoru jsem v minulém roce obdržela a neověřovala paragrafové znění - § 30 odst. 3 byl ve starém ZP. No ale pokud použijeme - "důvod spočívající ve zvláštní povaze práce " bude to v novém ZP § 39 odst. 4

    • 3. 11. 2008 13:24

      Hela (neregistrovaný) 195.189.0.---

      Re: nezisková organizace a pracovní pomě
      Děkuji za informaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).