Hlavní navigace

OTmáte nějakou zkušenost s workholismem?

• (neregistrovaný) 82.150.166.---

2. 11. 2008 15:04

Dobrý den všem - máte vlastní či od kolegy, z rodiny - zkušenost s workoholikem ? Podařilo se vám někdy tu hranici překročit a vrátit se "zpátky" ? Zajimaly by mne vaše zkušenosti, děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2008 16:40

Karel (neregistrovaný) 88.208.110.---

Re: OTmáte nějakou zkušenost s workholis
      Musi byt silna vule a nejlepsi je nejaky impuls ze zamestnani - spatny.

• 2. 11. 2008 18:13

noname (neregistrovaný) 193.165.13.---

Myslím že se mi podařilo ji překročit, pak následovalo "zhroucení psychické i fyzické". Návrat zpátky ano (po léčení u obv.lék.). Workoholik na to musí přijít sám že musí ubrat. Odpočívat ale dodnes neumím a užívání léků je až do konce života.

• 2. 11. 2008 18:20

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

díky moc, že jste napsala, noname - věděla jste, či připouštěla jste si, když vám známí říkali, že se řítíte kam se řítíte, přemýšlela jste někdy o tom co vám říkají anebo jste si tuto myšlenku absolutně nepřipustila? jaký je rozdíl mezi tím, že člověka práce "baví", má touhu se vzdělávat, chce být v obraze a W, kde je ta hranice ....?

• 2. 11. 2008 19:07

noname (neregistrovaný) 193.165.13.---

Okolí si (dle mého názoru) často myslí že workoholik tolik pracuje především kvůli penězům, což je blbost. Práce přináší workoholikovi "uspokojení" a ta hranice je určitě velmi tenká a u každého může být různá. A čím více se pracuje, tím vyšší to uspokojení je. Obávám se že tu hranici by mohl určit pouze nějaký psycholog který by svého klienta dobře znal. Sám klient tu hranici nezná a na rady známých určitě nedbá protože má svou hlavu a práci zvládá.
      Je to jen můj názor a netvrdím že je správný. Hodně štěstí beti.

• 2. 11. 2008 20:12

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

díky moc, že jste se ozvala, noname :) hezký zbytek večera a vůbec...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).