Hlavní navigace

DUZP 2007

  • (neregistrovaný) 213.226.250.---

    3. 11. 2008 7:31

    zjistila jsem, že se mi podařilo zaúčtovat fa s DUZP 2007 do roku 2008. Co s tím ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2008 8:00

      jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

      Re: DUZP 2007
      Zamyslela bych se nejdříve o jakou částku jde, jestli to stojí za to, něco s tím dělat. Jde vám jen o dph nebo řešíte i daň z příjmů ? vedete daň evidenci či účetnictví ? S právně byste měla dph z roku 07 nárokovat v roce 07, takže byste měla udělat dodatečné přiznání jak za období z kterého doklad pochází, tak za období, v kterém jste doklad zaúčtovala v r.08. V tomto případě jde jen o papírování, žádné penále z toho nebude. Nevím jak ostatní, ale já osobně bych to provedla jen při větší částce



      zjistila jsem, že se mi podařilo zaúčtovat fa s DUZP
      >2007 do roku 2008. Co s tím ?

    • 3. 11. 2008 8:18

      začátečník (neregistrovaný) 213.226.250.---

      Re: DUZP 2007
      >Zamyslela bych se nejdříve o jakou částku jde, jestli
      >to stojí za to, něco s tím dělat. Jde vám jen o dph
      >nebo řešíte i daň z příjmů ? vedete daň evidenci či
      >účetnictví ? S právně byste měla dph z roku 07
      >nárokovat v roce 07, takže byste měla udělat dodatečné
      >přiznání jak za období z kterého doklad pochází, tak za
      >období, v kterém jste doklad zaúčtovala v r.08. V tomto
      >případě jde jen o papírování, žádné penále z toho
      >nebude. Nevím jak ostatní, ale já osobně bych to provedla
      > jen při větší částce
      >
      jde o nevýznamnou částku cca 1500 včetně dph, vedeme účetnictví, bude to dańově uznatelný náklad ?
      >
      >
      >zjistila jsem, že se mi podařilo zaúčtovat fa s DUZP
      >>2007 do roku 2008. Co s tím ?

    • 3. 11. 2008 8:26

      jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

      Re: DUZP 2007
      Jestli je to pro vás nevýznamná částka, tak bych do starého roku nevrtala a letos udělala dodat.př. za období, ve kterém jste doklad uplatnila a odpočet snížila o o částku dph a v případě, že náklad zpadá z hlediska daně z příjmů do r.2007, tak bych v r.08 účtovala nedaňově.


      >jde o nevýznamnou částku cca 1500 včetně dph, vedeme
      >účetnictví, bude to dańově uznatelný náklad ?
      >>
      >>
      >>zjistila jsem, že se mi podařilo zaúčtovat fa s DUZP
      >>>2007 do roku 2008. Co s tím ?

    • 3. 11. 2008 9:33

      začátečník (neregistrovaný) 213.226.250.---

      Re: DUZP 2007
      takže : ohledně DPH - správce daně nám to nedoměří,protože jsme nesnížili daňovou povinnost (dle §104odst.1)
      náklad bude nedaňový, protože měl být uplatněn už v r. 2007.
      Děkuji :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).