Hlavní navigace

Práce ve svátek

• (neregistrovaný) 90.176.156.---

4. 11. 2008 11:20

Dobrý den, zaměstnanec v říjnu odpracoval 22 pracovních dní, ve svátek 28.10. odpracoval 5 hodin. Prosím, mám dotaz,ohledně proplacení. Hodin. mzda 80 Kč, Prům.výdělek 101,52 Kč.Na výplatní pásce se promítne těch 5 hod. ve svátek jako mzda za práci přesčas, jako příplatek za práci přesčas, příplatek za práci ve svátek(508 Kč), náhrada mzdy za svátek(812 Kč.).Pomůže mi některá ochotná mzdovka?Mám to správně? Děkuji moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2008 11:25

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Práce ve svátek
      jako přesčas to nebude (byl to normální prac. den), přesčas by to byl, kdyby byl svátek v so nebo ne, jako náhradu zaplatíte jen rozdíl hodin, které odpracoval a prac. úvazkem, tzn., pokud máte prac. dobu 8hod., tak zaplatíte jako náhradu 3 hod. x průměr/hod., za práci ve svátek (pokud nevybere jako náhradní volno) zaplatíte odprac. hodiny, tj. 5 x mzda/hod., příp. za tuto dobu odměny + odprac. hod. x 100% průměru za práci ve svátek

• 4. 11. 2008 11:54

VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

O přesčas by se jednalo pouze tehdy, pokud by takový výkon práce byl navíc, tj. nad stanovenou týdenní pracovní dobu - mám-li PD rozvrženou od pondělí do pátku do 8hodinových prac. směn,a svátek připadne na středu, pak prací přesčas by byla práce až počínaje 9. hodinou, a to ještě za předpokladu, že v jiné dny jsem odpracovala všechny naplánované směny.

• 4. 11. 2008 11:55

bbb (neregistrovaný) 80.188.40.---

Přesčas to není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).