Hlavní navigace

Čerpání dovolené po mateřské

  • (neregistrovaný) 213.29.63.---

    4. 11. 2008 13:16

    Dobrý den,
    prosím o radu při čerpání dovolené po skončení mateřské. Zaměstnankyně ukončila mateřskou 9.10. 2008 a od 10.10. chce čerpat řádnou dovolenou, ovšem zasahuje do toho státní svátek 28.10., který se do dovolené nepočítá. Tento svátek ji musíme proplatit my jako náhradu mzdy nebo tento den zůstane neproplacen??? Děkuji mnohokrát za vysvětlení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2008 14:28

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Čerpání dovolené po mateřské
      Tento svátek zaplatíte také jako dovolenou(náhradou), ale nebudete jí tento den odečítat z celkového nároku, čili o tento jeden den bude mít delší dovolenou. ZP § 219 odst. 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).