Hlavní navigace

Dovolená po MD opět

• (neregistrovaný) 88.102.242.---

4. 11. 2008 18:52

Dobrý den,
    vím, že toto se tady už mockrát řešilo, taky jsem si myslela, že mám jasno , ALE zaměstnankyně, které se to týká
    srší oheň a síru, tak se chci ujistit, že jí nečiníme příkoří.
    Tedy , pracovnice byla v pracovní neschopnosti, z které rovnou přešla na placenou MD 15.2.2008 , pak si zažádala o rodičovský
    příspěvek - na úřadě, ve firmě nenahlásila nic,ale od skončení placené MD po nás vyžaduje proplatit dovolenou
    / zůstala ji ještě nějaká z roku 2007 + nárok za rok 2008/
    k " 15.2.2008" tedy průměrem za 4.Q/2007. O nějakém
    vyčerpání dovolené nechce ani slyšet.
    Osobně jsem jí navrhovala jako pro ni nejlepší vyčerpat dovolenou a pak pokračovat na rodičovské,neboť při čerpání až po rodičovské
    by již nemuselo být co čerpat.
    Je správný můj názor - nelze proplatit, pouze vyčerpat a náhradu počítat z pravděpodobného výdělku ?
    A poslední dotaz, kolik má nárok na dnů dovolené za rok 2008,
    když byla od 1.1.do 14.2.2008 nemocná, pak na MD byla od 15.2.2008 do 28.8.2008 při nároku 20 dnů dovolené. Už ani tady si nejsem jistá !
    Děkuji moc za každý názor

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2008 19:14

yy (neregistrovaný) 94.112.113.---

Re: dovolená po MD opět
      >Do
      >2008/
      > k " 15.2.2008" tedy průměrem za 4.Q/2007. O nějakém
      >vyčerpání dovolené nechce ani slyšet.
      >Osobně jsem jí navrhovala jako pro ni nejlepší
      >vyčerpat dovolenou a pak pokračovat na rodičovské,neboť při
      >čerpání až po rodičovské
      >by již nemuselo být co čerpat.

>Je správný můj názor - nelze proplatit, pouze vyčerpat
      >a náhradu počítat z pravděpodobného výdělku ?
      >A poslední dotaz, kolik má nárok na dnů dovolené za
      >rok 2008,
      >když byla od 1.1.do 14.2.2008 nemocná, pak na MD byla
      >od 15.2.2008 do 28.8.2008 při nároku 20 dnů dovolené.
      >Už ani tady si nejsem jistá !
      >Děkuji moc za každý názor

Tak tu vaši zaměstnankyni pěkně pošlete do háje, Jednak dovolenou lze proplácet jen při skončení pracovního poměru. Dále po skončení mateřské dovolené měla povinnost požádat o čerpání rodičovské dovolené, pokud budete hodně tvrdí, můžete ji vést na neomluvené absenci. O čerpání dovolené by si musela opět ona zažádat ihned po skončení mateřské dovolené, pokud tak neučinila, vůbec se s ní nebavte a dovolenou bude čerpat po skončení rodičovské dovolené. To že si žádala o rodičovský příspěvek vám hlásit nemusí, ale o rodičovskou dovolenou požádat zaměstnavatele byla povinna, jinak měla nastoupit 29.8 do práce. Takže ona si nesplnila několik povinností, takže ji můžete tou absencí trochu postrašit. Za rok 2008 doba mateřské dělá víc jak 60 dní, takže bude mít celoroční nárok krácený o dobu nemoci + rodičovské dovolené. Čili spočítáte dny marodění + dny od 29.8. do konce roku a za prvých 100 dní krátíte o 1/12 a každých dalších 21 dní o další 1/12.
      Čili závěr - dštít může co chce, pravdu máte vy. Čerpat dovolenou z roku 2007 + 2008 bude moci až po ukončení rodičovské dovolené, o kterou MUSÍ požádat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).