Hlavní navigace

Kontrola OSSZ

• (neregistrovaný) 77.236.193.---

5. 11. 2008 12:19

dobrý den, máme tady kontrolu z OSSZ a zjistili, že jsme zaměstnanci, který ukončil prac.poměr v září 2007 nezahrnuli příjem do vym. základu pro odvod pojistného. Jak to mám opravit?
    ani nevím, jak se se zaměstnancem domluvím, aby nám uhradil pojistné. Navíc si zaměstnanec uplatňoval společné zdanění manželů, takže to má také špatně. ach jo...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 11. 2008 14:07

jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

Re: kontrola OSSZ
      Já osobně bych to vyřešila jen ve vztahu k OSSZ, co se týče zdravotního, tak jsem zažila kontroly jen u VZP, co vím, tak menší ZP moc nekontrolují. Zřejmě vám nezbývá nic jiného, než odvést celé pojistné, které vám OSSZ vyčíslilo, vy jako zaměstnavatel s tím, že to co odvedete za zaměstnance dát jako nedaňový výdaj.
      Záleží samozřejmě o jak vysokou částku jde, ale DPFO bych asi taky neřešila, Fú jste zřejmě neošidili,protože jste odvedli daň z vyššího DZ, spíše zaměstnance, protože kvůli tomu zřejmě dostal méně jako vratku na dani, ale na druhou stranu, nesthli ste mu pojistné z platu (takže tím zase získal)..teda jestli tomu dobře rozumím........ zkrátka když nepůjde o velkou částku, tak bych akorát uhradila dluh vůči OSSZ

>dobrý den, máme tady kontrolu z OSSZ a zjistili, že
      >jsme zaměstnanci, který ukončil prac.poměr v září 2007
      >nezahrnuli příjem do vym. základu pro odvod
      >pojistného. Jak to mám opravit?
      >ani nevím, jak se se zaměstnancem domluvím, aby nám
      >uhradil pojistné. Navíc si zaměstnanec uplatňoval
      >společné zdanění manželů, takže to má také špatně. ach jo...

• 5. 11. 2008 15:16

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

DP může opravit - podat dodatečné. Ale jak to z něj dostanete, to nevím. Jak se Vám to povedlo?

• 6. 11. 2008 7:12

hla (neregistrovaný) 77.236.193.---

dohoda o konk. doložce-náš daňový poradce nám "blbě" poradil, že nepodléhá sp a zp., že je to forma odstupného.

• 6. 11. 2008 9:42

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

To je teda pěkná blbost, odstupné nepodléhá SP a ZP jen pokud se jedná o odstupné specifikované zákoníkem práce, tedy i při vyšším odstupném, než je nárok dle ZP, se převyšující část podléhá i SP a ZP.
      Skoro bych něco vymáhala na tom šikovném poradci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).