Hlavní navigace

Daň z příjmů

 • (neregistrovaný) 195.39.26.---

  5. 11. 2008 13:51

  Zaměstnáváme od září ženu na pracovní smlouvu na 4hod. denně a nepodepsala prohlášení k dani pro uplatnění slevy na poplatníka, jelikož ho podepsala u jiného zaměstnavatele, kde byla zamestnána na dohodu o prac.čínnosti, v říjnu dala u tohoto zaměstnavatele výpověď a od listopadu prohlášení podepsala u nás. Může si na konci roku v konečném vyúčtování daně uplatnit celou slevu na poplatníka i když na tu dohodu pracovala, lépe řečeno zaskakovala za nemocnou a to třeba jen 5 dní za těch 10 měsíců? Žena pobírá rodičovský příspěvek.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 11. 2008 14:23

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Daň z příjmů
   Pokud u Vás při nepodepsaném prohlášení vydělala v měsíci víc než 5000 Kč, pak jste jí srazili zálohovou daň (a neuplatnili slevu). V tom druhém zaměstnání jí také srazili zálohovou daň (a uplatnili slevu, protože tam měla podepsané prohlášení). V takovém případě musí po skončení roku podat přiznání, kde uvede všechny přijmy, které byly daněné zálohovou daní a tyto zálohové daně, protože měla současně 2 zaměstnavatele a oba jí sráželi zálohovou daň. (tzn. že si vyžádá potvrzení jak od Vás tak od toho druhého zaměstnavatele). A uplatní celoroční slevu na poplatníka.
   Pokud si Vás při nepodepsaném prohlášení vydělala do 5000 Kč, pak jste jí z toho srazili srážkovou daň. V takovém případě může u Vás požádat o daňové zúčtování, ve kterém se zúčtují jen příjmy daněné zálohovými daněmi (tzn. od toho předešlého zaměstnavatele a od Vás od listopadu, když již u Vás podepsala). Příjmy, které má zdaněné srážkovou daní ani tyto srážkové daně se zde neuvedou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).