Hlavní navigace

Penzijní připojištění

  • (neregistrovaný) 193.85.226.---

    6. 11. 2008 7:57

    přeji dobrý den, kolegyně přišla se zprávou, že při výběru penzijního připopjištění mně bude zdaněn příspěvek, který mně přispíval zaměstnavatel - moc se mně to nezdá, vždyť tento je osvobozen od daně do výšky 24 tis.ročně - nemáte prosím někdo v tomto směru znalosti ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2008 9:00

      také Helena (neregistrovaný) 193.85.226.---

      Re: penzijní připojištění
      :-) nebude zdaněn příspěvek, ale výnos z příspěvků (a to ze všech příspěvků, nejen od zaměstnavatele - mám dojem že 12,5 %

    • 6. 11. 2008 9:00

      jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

      Re: penzijní připojištění
      Měsíční příspěvek zaměstnavatele je osvobozen - v součtu se životním poj. do 24 tis za rok, v tom máte pravdu. Kolegyně ale zřejmě měla na mysli výběr tedy čerpání dávek a toje příjem, který se zdaňuje- ať už předčasný či až máte nárok na penzi , upravuje to § 8 odst.6 a § 36 odst 2 n)



      přeji dobrý den, kolegyně přišla se zprávou, že při
      >výběru penzijního připopjištění mně bude zdaněn
      >příspěvek, který mně přispíval zaměstnavatel - moc se mně to
      >nezdá, vždyť tento je osvobozen od daně do výšky 24
      >tis.ročně - nemáte prosím někdo v tomto směru znalosti ?
      >Děkuji

    • 6. 11. 2008 9:11

      také Helena (neregistrovaný) 193.85.226.---

      Re: penzijní připojištění
      celkem srozumiteně vysvětleno zde:
      http://investujeme.cz/clanky/davky-a-zdaneni-penzijniho-pripojisteni/



      >Měsíční příspěvek zaměstnavatele je osvobozen - v
      >součtu se životním poj. do 24 tis za rok, v tom máte
      >pravdu. Kolegyně ale zřejmě měla na mysli výběr tedy
      >čerpání dávek a toje příjem, který se zdaňuje- ať už
      >předčasný či až máte nárok na penzi , upravuje to § 8
      >odst.6 a § 36 odst 2 n)
      >
      >
      >
      >přeji dobrý den, kolegyně přišla se zprávou, že při
      >>výběru penzijního připopjištění mně bude zdaněn
      >>příspěvek, který mně přispíval zaměstnavatel - moc se
      >>mně to
      >>nezdá, vždyť tento je osvobozen od daně do výšky 24
      >>tis.ročně - nemáte prosím někdo v tomto směru znalosti
      >>?
      >>Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).