Hlavní navigace

Odpočet DPH u nemovitosti.

  • (neregistrovaný) 90.177.56.---

    8. 11. 2008 12:19

    Jaké datum je rozhodné pro opočet DPH při koupi nemovitosti určené k pronájmu. Je to datum na kupní smlouvě, nebo datum podání návrhu na vklad do katastru. Také prosím o pomoc s registrací u FÚ k dani DPH, stačí se registrovat dnem kdy bude podán návrh u kat. úřadu? Děkuji Jirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2008 12:50

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Odpočet DPH u nemovitosti.
      DUZP: dnem doručení listiny, ve které je uvedeno datum právních účinků vkladu do katastru nemovitostí.
      Registrace: můžete předložit přihlášku k registraci dobrovolně, stává se plátcem ode dne účinnosti uvedeného na osvědčení o registraci. Kdy vás správce daně zaregistruje, se budete muset domluvit na FU. Domnívám se, že u dobrovolné registrace není stanovena lhůta.
      Pokud kupujete nemovitost, pak, pokud ji měl původní vlastník déle jak 3 roky nebo od kolaudace uplynuly více jak 3 roky, je její prodej od DPH osvobozen.

    • 8. 11. 2008 15:27

      George (neregistrovaný) 90.177.56.---

      Re: Odpočet DPH u nemovitosti.
      Ještě prosím, v § 56 zák o DPH je to psáno, ale je myšlena poslední kolaudace, Jedná se o staré budovy kolaudované v r. 1995
      Díky

    • 8. 11. 2008 19:10

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Odpočet DPH u nemovitosti.
      Je to myšleno od první kolaudace stavby, nikoli posléze provedeného TZ, pokud by TZ kolaudaci podléhalo. Prodej tedy bude určitě od DPH osvobozen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).