Hlavní navigace

Živnostník - změna trvalého pobytu

• (neregistrovaný) 94.112.32.---

10. 11. 2008 11:30

Dobrý den, jsem živnostník, trvalý pobyt mám na Praha-Východ (středočeský kraj). nyní chci díky založení rodiny mít s manželkou a dítětem stejnou adresu, tj. v Praze 5. Potřeboval bych vědět, jak je to se změnou trvalého pobytu právě u mě jako u živnostníka. na co si dát pozor, zda mně kvůli tomu automaticky přijde kontrola atd..

děkuji za info.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 11. 2008 11:33

pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

Re: Živnostník - změna trvalého pobytu
      Jako OSVČ máte tzv. místo podnikání na své trvalé adrese, máte to na ŽL i nahlášené na úřadech(FÚ, OSSZ), čili musíte především na ŽÚ nahlásit změnu bydliště, dostanete nový Výpis ze ŽR s novým místem podnikání a myslím že podle nového Czechpoint oznámí tuto změnu i na další úřady, ale to Vám na ŽÚ řeknou.

• 10. 11. 2008 11:37

jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

Jak je to ve vztahu k Fú a kontrolám to nevím, v každém případě máte povinnost nahlásit změnu adresy všem úřadům - fú, OSSZ, ZP a živnostenský úřad - na Žú jsem nedávno kvůli tomu platila pokutu 200,- (tak nízkou jen kvůli tomu že mám přerušenou živnost, prý kdyby to nenahlásil fungující podnikatel, tak to bude i několikanásobně větší pokuta)

Dobrý den, jsem živnostník, trvalý pobyt mám na
      >Praha-Východ (středočeský kraj). nyní chci díky založení
      >rodiny mít s manželkou a dítětem stejnou adresu, tj. v
      >Praze 5. Potřeboval bych vědět, jak je to se změnou
      >trvalého pobytu právě u mě jako u živnostníka. na co si
      >dát pozor, zda mně kvůli tomu automaticky přijde
      >kontrola atd..
      >
      >děkuji za info.

• 10. 11. 2008 12:13

L. (neregistrovaný) 90.176.233.---

Takže aktuálně - zajděte si na ŽÚ jakýkoliv - nalaste změnu a vyplňte změnový list -funguje jako jednotný formulář kde přímo zaškrtnete které úřady chcete o změně informovat a kam to na hlásit - ostatně to by Vám měli říci zaměstnanci ŽÚ jsou tam od toho.Takže veškeré běhání po jiných úřadech jako FÚ, ČSSZ, vám odpadá. Jinak také nemusíte mít schodné místo podnikání s trvalým bydlištěm.Trvalé bydliště můžete mít jinde a místo podnikání také jen opět musíte nahlásit změnu a pak se jen zorientovat kam podle jakého ukazatele spadáte - pod jaký úřad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).