Hlavní navigace

Nárok na odstupné

  • (neregistrovaný) 93.89.144.---

    11. 11. 2008 8:32

    Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak je to s odstupným v případě, že nyní pracuji pro firmu, která si najímala externí firmy. Já jsem zaměstnán jednou z externích firem. Teď ale firma, pod kterou pracuji chce, že nás bude od 1.12. zaměstnávat sama. Mám nárok na odstupné u stávající firmy nebo ne? Může mi nový zaměstnavatel dát znovu zkušební dobu?
    Děkuji za radu.
    Jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2008 10:11

      pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

      Re: Nárok na odstupné
      Jestliže bud.nový zaměstnavatel chce, abyste k němu nastoupil, musíte vyřit ukončení souč.PP, takže bu´d dáte výpověď, což pak nemůžete stihnout k 1.12. nový nástzup,nebo musíte požádat souč. zam-tele o ukončení PP dphodou. Odstupné Vám pochopitelně v těchto případech žádné nenáleží.
      Nový zam-tel: nová PS, může být nová zk.doba, záleží na dohodě s novým zam-telem.

    • 11. 11. 2008 13:47

      J (neregistrovaný) 93.89.144.---

      Re: Nárok na odstupné
      Na ukončení pracovního poměru trvá budoucí zaměstnavatel, takže musí dohodnout nějaké podmínky se stávajícím zaměstnavatelem. Pro mě jako zaměstnance by se nic měnit nemělo, pouze zaměstnavatel. Tak mám nárok na odstupné?
      J

    • 11. 11. 2008 15:16

      pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

      Re: Nárok na odstupné
      >>>Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak je to s
      >>dphodou. Odstupné Vám pochopitelně v těchto případech
      >>žádné nenáleží.
      >>Nový zam-tel: nová PS, může být nová zk.doba, záleží
      >>na dohodě s novým zam-telem.
      >
      >Na ukončení pracovního poměru trvá budoucí
      >zaměstnavatel, takže musí dohodnout nějaké podmínky se stávajícím
      >zaměstnavatelem.

      To se asi dost pletete, Váš PP je Vaší záležitostí, bud.zam-tel do toho nemá co mluvit, pokud o Vás stojí, může snad požádat nebo doporučit stávajícího k ukončení PP dohodou.

      Pro mě jako zaměstnance by se nic
      >měnit nemělo, pouze zaměstnavatel. Tak mám nárok na
      >odstupné?
      ProsímVás umíte snad číst, už jsem Vám psal, že na žádné odstupné nárok nemáte, protože Vy chcete ukončit PP u souč.zam-tele.
      >J

    • 11. 11. 2008 15:22

      J (neregistrovaný) 93.89.144.---

      Re: Nárok na odstupné
      Já číst umím. Ale já žádný pracovní poměr ukončovat nechci, nýbrž zaměstnavatel.
      Děkuji za názor

    • 11. 11. 2008 15:25

      pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

      Re: Nárok na odstupné
      Když nechcete končit PP, tak ho nekončete a zůstaňte tam, kde jste.Souč. a bud. zam. se mohou dohodnout, ale budoucí že bude trvat na ukončení stávajícího PP, to je přece postavené na hlavu.
      Odstupné by Vám náleželo jen v případě, že by současný zam-tel chtěl s Vámi skončit PP z důvodu nadbytečnosti a to výpovědí nebo dohodou z důbvodů dle § 52 písm.c), pak by Vám musel vyplatit odstupné. Vy ale o stávajícím a jeho stanovisku nic neuvádíte,tak nevím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).