Hlavní navigace

Právo na odstupné při obch. zastoupení

  • (neregistrovaný) 89.233.191.---

    12. 11. 2008 20:11

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mám nárok na odstupné v případě ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele, přičemž pracuji na ŽL jako obchodní zástupce se smlouvou o obchodním zastoupení. Mám nárok na odstupné ve výši 3 průměrných měsíčních platů (povinnosti vyplývající ze smlouvy o obch. zastoupení nebyly porušeny - "nesedl" jsem nadřízenému) ? Děkuji za odpověď !

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2008 13:51

      pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

      Re: Právo na odstupné při obch. zastoupe
      Je to trochu nejasné,ale:
      Jestliže s Vámi zam-tel ukončí PP výpovědí z důvodů dle § 52 a) - c) nebo dohodou ze stejných důvodů, máte nárok na odstupné, u výpovědi ještě 2 výpovědní doba.
      S tím nemá Vaše činnost na ŽL nic společného. Jestliže ji provozujete prostejný subjekt jako další činnost, je nutno řeit smlouvu o obchodním zastoupení odděleně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).