Hlavní navigace

Družstevní byt - prodej-prosím poraďte

  • (neregistrovaný) 90.176.135.---

    13. 11. 2008 10:09

    Dobrý den , prodávám družstevní byt ( respektive převádím práva a povinosti ) v bytě bydlím 2 roky . Koupila jsme ho za 535 000 a prodávám ho za 1 050 000,- . Tyto peníze chceme použít na stavbu rodinného domu ( na základní desku ) na zbytek si chceme vzít hypotéku . Prosím je toto osvobozeno o daně ? a kdyby nbylo jaká je sazba daně ? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2008 17:45

      Marek (neregistrovaný) 85.160.94.---

      Re: družstevní byt - prodej-prosím poraď
      Dobrý den,
      odpověď na Vaši otázku je ukryta v § 4/1/u ZDP, který praví, že příjmy získané z odstupného za uvolnění bytu jsou osvobozené, pokud je použijete na uspokojení bytové potřeby nejpozději do jednoho roku následujícího po roce, v němž jste náhradu přijala. Pokud tedy do konce roku prokazatelně vynaložíte peníze získané z odstupného za převod členských práv v družstvu na výstavbu rodinného domu či koupi jiného bytu, jsou tyto příjmy osvobozeny od daně z příjmů. Na rozdíl od právnických osob fyzické osoby příjmy osvobozené od daně do daňového přiznání nikde neuvádějí, takže nebudete muset tyto příjmy ani nikde vykazovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).