Hlavní navigace

Technický účet pro DPH

  • (neregistrovaný) 80.87.189.---

    13. 11. 2008 16:14

    Při pořízení zboží z EU musím přiznat DPH na základě faktury od plátce v EU. Ale nemůžu uplatnit odpočet DPH, jelikož mi dodavatel odmítá na fakturu doplnit údaje, které tam měl uvést. Přiznání k DPH ze zboží z EU účtuji: ZD 349/349, DPH 343/349. Pokud bych mohla nárokovat i odpočet, tak se mi technický účet 349 vyrovná. Ale jak ho vyrovnat, když nemám nárok na odpočet? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2008 6:25

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Technický účet pro DPH
      Zajímalo by mě, které údaje Vám odmítá doplnit?

    • 14. 11. 2008 6:38

      nn (neregistrovaný) 80.87.189.---

      Re: Technický účet pro DPH
      Jedná se dopnění našeho DIČ,správný název a sídlo dle OR.Vy takové údaje doplňujete sami?Příjmce může přece doplnit pouze kurz,sazbu daně, ZD a dan v Kč.

    • 14. 11. 2008 9:03

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Technický účet pro DPH
      ---
      To máte pravdu, spíše mně udivuje, že to na doklad nechce doplnit, je to přeci jen v jeho zájmu, pokud Vám plnění osvobodil od daně z titulu dodání do EU.

      Stejně bych asi na doklad údaje doplnila a myslím si, že fakt že na něm nějaké údaje chybí, nevylučuje nárok na odpočet.
      máte možnost použít jiných důkazních prostředků - §73
      " Daňový doklad pro prokázání nároku na odpočet daně musí obsahovat všechny náležitosti stanovené tímto zákonem. Pokud doklad neobsahuje všechny náležitosti daňového dokladu, prokazuje se nárok podle zvláštního právního předpisu"
      tj. zákon o správě daní a poplatků §31 Dokazování

      A ještě taková malá úvaha, máte to skutečně pořízení z Eu, nejsou do obchodu (místa dodání) zamícháný nějaké třetí země?

    • 14. 11. 2008 9:23

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Technický účet pro DPH
      Pokud jste mu Vy poskytli správné údaje, nechápu, proč by Vám je neměl uvádět na vystavený doklad. To co uvedl si přece nevymyslel?A jinak mám stejný názor jako v předchozí odpovědi, pokud je všechno ostatní legální, tak nevidím důvod neuplatnit si odpočet a prokázat pořízení zboží jinými důkazními prostředky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).