Hlavní navigace

Placené volno ve výši 60%

  • (neregistrovaný) 80.188.34.---

    14. 11. 2008 11:26

    Dobrý den,

    při poskytnutí placeného volna ve výši 60% je nutné se zaměstnancem podepsat nějyaké prohlášení či žádost? Pokud ano, jaké náležitosti by tento dokument měl mít?

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2008 12:48

      martin_t (neregistrovaný) 212.111.31.---

      Re: Placené volno ve výši 60%
      Chtělo by to upřesnit dotaz, nic jako placené volno za 60 % neexistuje.

      Jediné co se tomu podobá je překážka v práci na straně zaměstnavatele v důsledku přerušení práce nepříznivými povětrnostními podmínkami (§ 207 b), popř. jiná překážka, kterou upravuje dohoda s odborovou organizací nebo rozhodutí úřadu práce, po přezkoumání důvodů.

    • 14. 11. 2008 12:58

      Lenka (neregistrovaný) 80.188.34.---

      Re: Placené volno ve výši 60%
      Je to překážka z důvodu snížení odbytu, § 209 ZP.

    • 14. 11. 2008 13:07

      T. (neregistrovaný) 194.228.218.---

      Re: Placené volno ve výši 60%
      Dobrý den
      záleží jestli máte odborovu organizaci. Pokud ne tak musíte žádat ÚP a ten posoudí zda můžete vyplácet nižší průměr než 100%. Jinak jste povinni dát 100%.

    • 14. 11. 2008 13:15

      Lenka (neregistrovaný) 80.188.34.---

      Re: Placené volno ve výši 60%
      Odborovou organizaci máme, jen nevím, jak má vypadat dokument a zda ho musí podepsat jednotliví pracovníci nebo stačí např. jejich vedoucí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).