Hlavní navigace

Hlášení od 1.1.2009

• (neregistrovaný) 62.141.0.---

14. 11. 2008 15:02

co všechno se bude nově hlásit na sociálku od 1.1.2009 mimo nástupů a výstupů

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2008 15:29

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Hlášení od 1.1.2009
      Příloha k žádosti o: nemocenské, ošetřovné, PPM, VPTM
      tak to bude tiskopis "k pohledání", neboť se bude vyplňovat pro každého nemocného, komu se bude něco platit z OSSZ - bude se muset vyplnit za KAŽDËHO takto nemocného: údaje o něm, za posl. 12 kal. měs. - po měsících - výdělky + vyl. doby (a ty vyl. doby se budou muset ještě dělit zvlášť do 3 kolonek) a potom ještě bude k vyplnění pro KAŽDÉHO tohoto nemocného 2. strana - a tam jsou také perly:
      např.: ... V době vzniku doč. PN zaměstnanec má/nemá zaměstnání jen na dobu prac. volna v 1. zaměstnání (§§...) nebo jen na dobu dovolené na zotavenou z jiného zam. (opět §§), další bod V době vzniku doč. PN má zaměstnanec NEPLACENOU dovolenou od - do (já tedy neplacenou dovolenou neznám, takže co tím myslí - neplac. volno?)
      pak budete muset rozepsat doč. neschopnost v posledních 380 KD u tohoto zam-ce
      těch bodů je tam několik a nakonec se podepisujete, pod text, že za vše, co je tam uvedeno odpovídáte a že veškeré přeplatky, které vzniknou, jste povinen/a uhradit.

Dalším tiskopisem budete muset nahlásit všechny ženy na RD, dalším tiskopisem, kdo má jednatele, statutáry apod.
      a samozřejmě vyplňovat přehled o výši poj. a vyplacených dávkách
      a ještě další tiskopisy - ten, kdo nebude mít funkční program, aby mu ty nejdůležitější tiskopisy se vyplňovaly a tiskly z programu - tak ty lituji ještě víc
      přiznám se, že nevím, jak bych to bez školení zvládla (i takto mám pocit, že nevím, kde mi hlava stojí a jak to vůbec zvládnu)

• 14. 11. 2008 15:31

m. (neregistrovaný) 88.101.180.---

nemáte vzor takových formulářů pro představu? případně odkaz

• 14. 11. 2008 15:31

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

mrkněte na § 92 a násl. nového zákona o nemocenském pojištění, je toho tam až dost

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).