Hlavní navigace

Smlouva o půjčce

  • (neregistrovaný) 84.21.112.---

    14. 11. 2008 21:07

    smlouva o půjčce peněz. Pokud půjčuji já jako fyzická osoba -právnické =s.r.o., ve které jsem jednatelem, smlouva se bude řídit občanským či obchodním zákoníkem? a lze vůbec tímto způsobem smlouvu uzavřít? děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2008 10:21

      pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

      Re: smlouva o půjčce
      Lze, ale:
      1. § 135 a odkaz na § 196a obch.zák.- jen s předchozím souhlasem VH a za podmínek obvyklých v obchodním styku

      2. sml. se zpracuje dle občan.zák. § 657 a násl., kterým se závaz.vztah řídí

    • 15. 11. 2008 16:17

      naďa (neregistrovaný) 84.21.112.---

      Re: smlouva o půjčce
      děkuji, jen se chci ujistit, pokud by se smlouva řídila obchodním zákoníkem, bude se jednat o vztah dvou právnických osob?

    • 15. 11. 2008 17:12

      pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

      Re: smlouva o půjčce
      ne to je úplně jinak, obch.zákoník neupravuje takový závazkový vztah, proto se použije zák.občanský, jde o vztah mezi FO nepodnikatelem a PO s.r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).