Hlavní navigace

Předání družst.bytu

 • (neregistrovaný) 195.113.70.---

  18. 11. 2008 7:06

  O převedení bytu v DV už tu bylo psáno, ale prosím o radu, jak postupovat dále. Dejme tomu, že práva byl převedena, nájemní smlouva podepsána, peníze zaplaceny, ale byt bude volný až za měsíc, to je ve smlouvě dáno. Jde mi ale o to, jak ošetřit platby SIPO, ty převede kdo a od kdy? A nebylo by dobré si nechat při fyzickém převzetí bytu podepsat Předávací protokol s konečnými stavy měřidel (voda, topení, elektrika)? A jak zjistím, že si dosavadní majitel nechal zrušit na již naší adrese trvalé bydliště? A je ještě nějaká "páka", jak si pojistit, aby se skutečně k danému datu vystěhovali? Nerada bych nějaké průtahy.
  Možná, že se ptám hloupě, ale je to pro mě něco zcela nového a opravdu nerada bych něco opomenula. Děkuji za radu a přeji všem hezký den

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 11. 2008 14:49

   REDICO - realitní a poradenská (neregistrovaný) 83.240.1.---

   Re: Předání družst.bytu
   Dobrý den,
   samozřejmě Vám doporučuji o předání bytu sepsat příslušný protokol, kde budou nejen stavy zmíněných měřičů energií, ale i případné odchylky oproti stavu, v němž jste byt kupovali, popř. s jakým vybavením je byt předáván. Tento protokol podepište vy i prodavající. V rámci našich služeb standardně připojuje ještě podpis nezávislá osoba - zástupce kanceláře a také tento doklad slouží pro výplatu fin. prostředků z úschovy, kterou poskytujeme, a to zejména proto, abychom ochránili situaci, kdy by se pův. majitel v daném termínu nevystěhoval, popř. nesplnil další dohodnuté povinnosti. Pokud jste ve smlouvách neošetřili případnou smluvní pokutu, kdy prodávající překročí lhůtu pro vystěhování, popř. nezajistili zádržné pro tyto účely, bude to složité. Ostatní administrativu a převody médií by Vám na základě nově vystavené nájemní smlouvy /píšete, že byt je v BD/ měli poskytovatelé médií bez problému zajistit, ovšem musíte jim nahlásit aktuální stavy měřičů k urč. datu. Pokud i po tomto datu bude byt užívat předchozí majitel, vystavujete se riziku, že mu ještě přispějete na energie.... Nájemné a další poplatky související s užíváním bytu jdou k vaší tíži - vy jste členy družstva a nájemci bytové jednotky. Případnou kompenzaci si tak opět s předchozím nájemcem musíte dohodnout sami. Na závěr ještě doplním, že sice hovořím o "prodávajícím" a "kupujícím", čímž se však nenechte mýlit - jde jen o realitní termíny v tomto případě, neboť fakticky jste v pozici nabyvatele a předchozí nájemce v pozici převádějícího.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).