Re: prominutý dluh v de
Ano, ale nevím jestli i náklady, které jste platili pronajímateli (za energii, kterou nedodal) byly nákladem.
Re: prominutý dluh v de
Myslím,že splátky ve výdajích jsou správně,ale nesprávně jsou úhrady za služby Vašemu pronajímateli - měli by jste vlastně elektřinu dvaktrát.Pokud lze z "balíku" za služby odpreparovat elektřinu vyjmula bych jí z výdajů a dala jako pohledávku za pronajímatelem.
Re: prominutý dluh v de
To jsme s pronajímatelem také řešili, on nám totiž do té doby žádné vyúčtování nedával. Vždy řekl příště ho donesu a tak se to opakovalo. S ním je těžké jednat a šéf ho nechtěl naštvat. Má strach ze zdražení atd.
Jelikož máme DE, tak jsme to nijak zásadně neupomínali.
Jakmile jsme, ale zjistili tuhle situaci s elektřinou, tak jsme mu vyčíslili co od nás za elektřinu vybral. Trochu víc jsme ho naštvali, ale aspoň jsme ho přinutili udělat vyúčtování a udělal to tak, že v jiné budově, kde máme pronajatý wc s koupelnou, tak napsal, že tam probíhal odběr elektřiny.
Pak použil na vyúčtování služeb (voda, topení a elektřina) celé částky, nijak je nerozlišoval a nerozděloval. A vyšlo mu, že náklady=zálohy.
Pro vyúčtování elektřiny a vody pracoval s nějak stanoveným paušálem, vůbec se neopírá o stav měřidel.
On se z toho krásně vyzul, ale mi u toho skončili jako blbci.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
19. 11. 2008 6:46
dobrý den
tento případ řeším už delší dobu a neustále se mi vyvíjí.
Vedeme DE, naše dílna je v pronájmu.
Platili jsme majiteli určitou částku na služby, které zahrnovali vodu, otop i elektřinu.
Ale behem tohoto léta jsme zjistili, že vykutálený pronajímatel nás napojil s odběrem elektřiny na jinou firmu.
Ta po nás požaduje cca 400 000,-, výpočet byl proveden na základě znaleckého posudku. Po poradě s právníky jsme s firmou sepsali dohodu o úhradě závazku a byl nám sestaven platební kalendář.
1, Splácíme měsíční částky, které dávám do daňových výdajů.
Je to správně, že?
2, Firma vyčíslila dluh ve výši cca 400 000, ale je zde ustanovení, že po nás bude požadovat částku o 20 000,- menší.
Je zde uvedeno, že obě strany mají zájemna smírném vyřízení věci a dohodli se na částce dluhu cca 380 000.
Šéf mi tvrdí, že by to měla být případná odchylka, která mohla vzniknout při odhadu odebrané elektřiny, ale není to tam vyznačené.
Tak si pokládám otázku - musím navýšit základ daně za rok 2008 o tento prominutý dluh cca 20 000?
děkuji moc za rady. nevím si s tím vůbec rady