Hlavní navigace

DPH - pronájem salonku v restauraci

  • (neregistrovaný) 94.112.134.---

    19. 11. 2008 17:52

    Dobrý večer, prosím o konzultaci. Klient, plátce DPH, který má pronajatou restauraci od vlastníka (ten je také plátce DPH) za částku bez DPH bude pronajímat část restaurace (uzavřený salonek). Bude tedy klient fakkturovat pronájem s 19% DPH či s 0% DPH (když je na vstupu pronájem s 0%)? Jedná se pouze o pronájem toho salonku bez občerstvení či dalších služeb. Děkuji za názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2008 19:55

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH - pronájem salonku v restauraci
      Pokud se jedná o krátkodobý pronájem, pak s 19 % DPH. Krátkodobým pronájmem  nebytových prostor se rozumí nájem včetně vnitřního movitého vybavení či dodání elektřiny, tepla, chladu, plynu nebo vody, nejdéle na 48 hodin nepřetržitě - § 56 odst. 4 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).