Hlavní navigace

Student a práce na částečný pracovní úva

• (neregistrovaný) 88.146.176.---

19. 11. 2008 21:37

Dobrý den,
    jsem studentka VŠ (prezenční forma), je mi 21 let a příští týden nastupuji do zaměstnání na poloviční pracovní úvazek (30 hodin týdnně). Můj plat bude činit 9500 kč a chtěla bych se zeptat, co všechno a v jaké sumě se mi z hrubé mzdy strhne. Děkuji moc za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2008 21:57

Jindra (neregistrovaný) 90.176.219.---

Re: Student a práce na částečný pracovní
      Budete platit všechno, jak každý zaměstnanec, sociální pojištění - nárok na nemocenskou, a zdravotní pojištění. Předložte v práci potvrzení o studiu a podepište prohlášení k dani ze mzdy, abyste tím uplatnila slevu na osobu a na studentku, tím budete zřejmě bez daně. V případě, že vám vyjde měsíčně méně než 8000, nebudete muset doplácet na zdravotním pojištění do minima, jelikož jste studentkou.

• 19. 11. 2008 21:58

Líba (neregistrovaný) 88.100.204.---

4,5 % zdravotní, 8 % sociální, pokud podepíšete prohlášení, daň vám pokryje sleva na poplatníka.

• 19. 11. 2008 22:02

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Pokud sjet podepsala prohlášení k dani, pak vám z vaší mzdy nebude sražena žádná daň (9500 hr.mzda- superhrubá 12825- z toho dan 1935, alůe sleva na popl. je 2070, takže sleva na popl pokryje vypočtenou daň), pouze sociální (760 Kč) a zdravotní (428 Kč). V případě vyšší mzdy byste mohla uplatˇovat i slev na studenta, ale při tomto příjmu to není potřeba. Ale potvrzení o studiu stejně doat musíte, protože je za vás plátcem ZP i stát a kdyby vám teřba někdy nevycházelo ZP z min. mzdy, musela by jinak mzdová dopočítávat (u osob, za něž je plátce stát, nemusí)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).