Hlavní navigace

Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědictví

  • (neregistrovaný) 62.84.144.---

    21. 11. 2008 2:01

    Dobrý den, prosím poraďte, v r. 2008 mi zemřel otec, zdědil jsem garáž, prodávám ji, kromě daně z převodu nemovitosti musím zaplatit i daň z příjmu.
    Prosím o radu, KDE NAJDU, jestli je pravdou toto tvrzení:
    Daň z příjmu po prodeji této nemovitosti zaplatím ALE JEN Z ROZDÍLU PRODEJNÍ CENY A CENY NENOVITOSTI PŘI OCENĚNÍ DĚDICTVÍ. Je tomu skutečně tak?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2008 8:37

      lenka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědi
      1/ Jste si jist , že budete platit daň z příjmu ? Přečtěte si osvobození v §4 odstavec b
      2/Rozdíl vychazí z §10 odstavec 5, takže odpověď je ano
      Nebudu kopírovat §, najdete zde http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx

    • 21. 11. 2008 11:27

      Zdeněk (neregistrovaný) 62.84.144.---

      Re: Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědi
      >>Dobrý den, prosím poraďte, v r. 2008 mi zemřel otec,
      >>zdědil jsem garáž, prodávám ji, kromě daně z převodu
      >>nemovitosti musím zaplatit i daň z příjmu.
      >>Prosím o radu, KDE NAJDU, jestli je pravdou toto
      >>tvrzení:
      >>Daň z příjmu po prodeji této nemovitosti zaplatím
      >>ALE
      >>JEN Z ROZDÍLU PRODEJNÍ CENY A CENY NENOVITOSTI PŘI
      >>OCENĚNÍ DĚDICTVÍ. Je tomu skutečně tak?
      >>Děkuji
      >1/ Jste si jist , že budete platit daň z příjmu ?
      >Přečtěte si osvobození v §4 odstavec b
      >2/Rozdíl vychazí z §10 odstavec 5, takže odpověď je
      >ano
      >Nebudu kopírovat §, najdete zde
      >http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx
      >
      >Děkuji za odpověď. Tím osvobozením si skutečně nejsem jistý, situace se má tak, že dědictví po otci jsme se účastnili já a moje matka (jeho manželka) a matka se u notáře zřekla dědického i svého podílu na garáži v můj prospěch (jsem jediný syn), nyní i jediný vlastník. Jsem od daně za prodej garáže osvobozen? Má nějaký vliv doba, po kterou vlastnil garáž můj otec a to, že pozemek není jeho? Ještě prosím o informaci, jak starý může být odhad nemovitosti, stačí mi z 5/08? Musím podávat nějaké - byť nulové přiznání? Děkuji

    • 21. 11. 2008 12:49

      lenka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědi
      Pokud Váš otec vlastnil garáž déle než 5 let, je příjem z prodeje osvobozen.Osvobozené příjmy od daně z příjmů se do přiznání neuvádí. Jak starý odhad musí být nevím, dejte nový dotaz, určitě někdo odpoví.

    • 21. 11. 2008 13:42

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědi
      Znalecký posudejk potřebujete pouze pro stanovení daně z převodu nemovitosti. Tvrdí se, že by neměl být starší jak 1 rok. Ale někde jsem četla, že je vyžadován nový znalecký posudek, pokud za dobu od původního posudku do doby prodeje došlo ke změně v cenách nemovitostí. Já bych asi použila původní, který byl vypracován k dědickému řízení.
      Nezapomeňte ale v lednu 2009 podat dílčí přiznání k dani z nemovitosti (
      záleží kdo je zatím plátcem daně z nemovitosti, buď vy nebo vaše matka).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).