Re: Smlouva s živnostníky
smlouvy o dílo dle obch.zákoníku § 536 a násl., ale pozor na formulace- pracují s vlastním nářadí,, jsou v pozici dodavatele stavby-díla, nebo specif.části díla, termín předání, úplata atd.- jeďte podle obch.z.
Pokud by tam bylo že dělají na vaší dílně, s vaším nářadím, na vaší zakázce, tak jen potvrdíte pro kontroly švarcák.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Systém hlášení úspěšně pokračuje, tvrdí stát. Zaměstnavatelé se mezitím „hroutí“
Dobírka jako smažák české e-commerce. Bude mít fanoušky, ale hospodu vám nezachrání
Navazující zaměstnání pro účely JMHZ
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
21. 11. 2008 7:14
Jsme firma s 46 zamětnanci a jelikož jsme měli zamětnanců nedostatek, pracuje u nás dalších 10 živnostníků (pracují u nás na dílně, jezdí na montáže, používají naše nářadí). Při mimulé kontrole z FÚ se ptali, zda máme s živnostníky uzavřené smlouvy (pak na to zapomněly :-)). Žádné smlouvy samozřejmě nemáme a chci se zeptat co máme do uvedených smluv napsat (aby nás nenapadli ze Schwarz systému) a zda se jedná o smlouvy o dílo, nebo jakou formu smlouvy máme zvolit. Děkuji za rady.