Hlavní navigace

Remodeling webových stráne

  • (neregistrovaný) 193.85.149.---

    24. 11. 2008 10:17

    je remodeling webových stránek za 70 000 Kč nehmotným majetkem?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 11. 2008 18:50

      Marek (neregistrovaný) 85.160.101.---

      Re: remodeling webových stráne
      Podle mého názoru není a nemůže být. Nehmotný majetek definuje §32a ZDP jako:
      zřizovací výdaje,
      nehmotné výsledky výzkumu a vývoje,
      software,
      ocenitelná práva a
      jiný majetek, který je veden v účetnictví jako nehmotný majetek vymezený účetními předpisy.
      Účetní předpisy definují dlouhodobý nehmotný majetek v § 6 prováděcí vyhlášky. Ani zde není o webových stránkách ani zmínka, určitě se shodneme na tom, že webové stránky nejsou software. Další důležitý fakt je, že aby mohlo být něco aktivováno jako dlouhodobý majetek do rozvahy, musí to být tzv. zpeněžitelné, tedy musí to mít na trhu nějakou cenu - to je obecná účetní vlastnost všech aktiv. U webové stránky dělané Vám na "klíč" jsou použitelné jen pro Vás, těžko by budou mít pro někoho dalšího nějakou cenu. Z tohoto důvodu i náš auditor rezolutně zařazování takových výdajů jako DNM odmítl. Je pravda, že mnozí pracovníci MF a finančních úřadů se snaží a léta snažili vykládat nehmotný majetek tak, že jím jsou marketingové studie, certifikace apod. nesmysly až to konečně bylo v roce 2008 prováděcí vyhláškou k zákonu o účetnictví vyloučeno. Ve Vašem případě jde tedy o běžné náklady, které nejsou DNM a nemusí se časově rozlišovat (není proto jediný důvod).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).