Hlavní navigace

Odpisování darovaného majetku

  • (neregistrovaný) 217.112.165.---

    25. 11. 2008 8:43

    Dobrý den,
    naše s.r.o. dostala darem osobní automobil.
    Chtěla jsem se zeptat, jak se odpisuje takový majetek? Daňově i účetně?
    díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2008 13:38

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: odpisování darovaného majetku
      Podle § 27 zákona o dani z příjmů (platí to od r. 2008)
      (1) Hmotným majetkem vyloučeným z odpisování je
      ch) hmotný majetek, jehož bezúplatné nabytí bylo předmětem daně darovací a bylo v době nabytí od daně darovací osvobozeno,
      Tzn. pokud jste odvedli daň darovací, tak daňově odepisovat, pokud neodvedli daň darovací, pak daňově neodepisovat.
      No a účetně záleží na směrnici, jak si to stanovíte. Pokud máte účetní rovny daňovým, pak viz výše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).