Hlavní navigace

Nadměrný odpočet

• (neregistrovaný) 89.29.44.---

25. 11. 2008 10:28

Dobrý den, za 10/2008 mi vznikl vysoký nadměrný odpočet. Je to zcela vyjímečně. A proto se chci zeptat, zda jde aby mi FÚ peníze neposílal a nechal si je pro další měsíc, kdy budu mít daňovou povinnost? Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Zda poslat písemnou žádost?
    děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2008 10:37

Zdenka (neregistrovaný) 80.188.98.---

Re: Nadměrný odpočet
      ZCELA JISTĚ VÁM JE POŠLE, neboť toto není zálohovaná daň , ale DPH, něco jiného by bylo, kdyby jste měla přeplatek na SD nebo příjmovce a na DPH nedoplatek, tak by Vám oznámili, že převádějí částku přeplatku na nedoplatek jiné daně, totéž mohou udělat u DPH, pokud máte odpočet a někde na jiné dani nedoplatek, ale vždy to oznámí. Zcela jistě také si tím vyvoláváte tzv. "vytýkací řízení", což je zběžná kontrola DPH, já vždy u nestandartního odpočtu to k přiznání popíšu a doložím, aby zbytečně nechodili a neubírali čas. Zdenka

• 25. 11. 2008 15:16

Alena (neregistrovaný) 83.208.25.---

Re: Nadměrný odpočet
      Posílám FU písemnou žádost: " Z důvodu velké daňové povinnosti za měsíc ..... 2008 Vás žádáme, aby nám nebyl vracen nadměrný odpočet za měsíc ....... 2008 ve výši .......... Kč. "
      V příštím měsíci o tuto částku odvedu méně. FU to stačí a nic nenamítá. Ale žádost poslat, co nejdříve!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).