Hlavní navigace

Prosím obchod s Čínou

  • (neregistrovaný) 90.177.114.---

    26. 11. 2008 8:53

    Dobrý den,
    koupíme v Číně plechy nerezové a clo u tohoto zboží bude 0%. Můžete mi říct jak vypadá účtování u obchodů s Čínou, když tam není clo. DPH ale zaplatíme, že??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 11. 2008 9:54

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Prosím obchod s Čínou
      DPH určitě zaplatíte. Pro ořeoičet cizí měny použijete celní kurz (z JSD). Daňovým dokladem je JSD. Základem pro výpočet DPH je hodnota zboží, doprava na 1. místo v tuzemsku (pokud již není zahrnuto v dodávce zboží), vedlejší náklady jako např. pojištění nákladu, skladné, služby celního deklaranta apod. - § 38 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).