Hlavní navigace

Ustní dohoda o díle...

• (neregistrovaný) 160.218.229.---

26. 11. 2008 16:38

Dobrý den,
    buďte tak hodní a poradcte mi...
    Zadal jsem truhláři dílo, slíbill mi před svědkem termín vyhotovení, který se však nekonal, volal jsem mu a upomínal 2-3x týdně a stále mi to odkládal!Dočkal jsem se tedy místo 2 týdnů, tak za měsíc a půl!Upozornil jsem ho po zabudování dřev.nášlapů,vestavěné skříně na skutečnost, že dílo není hotové a jsou tam nedostatky.Bylo mi opět slíbeno, že přijede dodělat+opravit. Jenže, mezi tím nášlapy na schodišti popraskaly užíváním, milý pan truhlář dovezl fakturu mojim rodičům s předávacím protokolem a odjel aniž by dílo předal...(zbabělec).Nepodepsali jsme nic, držím stále nezaplacenou fakturu a předávací protokol....
    Prosím poraďte, šíří se o mne pomluvy z jeho strany po našem malém městečku že jsem neplatič....
    Podotýkám, domek opravuji necelé 2 roky, a vždy jsem všem zaplatil včas ba i s předstihem, pokud bylo vše vpořádku...
    Bohužel se mi zdá, že dnes si určuje pomínky řemeslník a ne ten kdo drží peníze...
    Ještě takovou perličku na závěr....Tímto řemeslníkem mi bylo řečeno, že já pro něj nejsem žádný zákazník, že má zakázku za tisíce...Dobré ne??
    Budu se těšit na Vaši odpověď

S pozdravem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 11. 2008 17:51

pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

Re: Ustní dohoda o díle...
      konečně někdo rozumný, kdo platí až převezme dílo a ne předem, aby tady pak brečel o pomoc.
      Já bych ho písemně vyzval k odstranění vad, ke stanovení nové smluvní ceny(písemně) s ohledem na opožděnou dodávku a upozornil ho, že jinak zaplatíte jen to, co si necháte odborně plosoudit nezávaslým znalcem.

• 26. 11. 2008 20:25

Petr25 (neregistrovaný) 85.195.119.---

Re: Ustní dohoda o díle...
      Ony se ty "platby předem" uplatňují hlavně kvůli různým podvodníkům a neplatičům, uhánějte pak někoho, aby vám zaplatil třeba 350 Kč a když takových klientů máte deset do měsíce, tak nějaké řešení přijmout musíte...

Nebo dostanete objednávku, zhotovíte a klient si dílo nevyzvedne, vy tratíte...

Na druhou stranu, pokud nejsou splněny dohodnuté podmínky, dodavatel musí platit! Smluvní vztah vzniká též ústně!

• 27. 11. 2008 9:12

Lina (neregistrovaný) 212.80.64.---

OT: Ustní dohoda o díle...
      .. i nám se stalo (a nejednou) něco podobného. Naposledy jsem napsala majiteli určité firmy, aby zvážil, co nám vlastně fakturuje, protože z 50% to nebyla pravda (např. odklizení sutě, která se ovšem z místa nepohnula...), psaníčko jsem odeslala někdy v červnu t.r., odpovědi jsem se dosud nedočkala... předtím se snažil manžel s dotyčným domluvit, ale ten na něho pouze sprostě řval a vyhrožoval mu, že pokud nezaplatí, tak si ho podá...

... bohužel to není naše špatná zkušenost s jedinou firmou, v posledních letech jich nějak přibylo ... a dokonce i u firem, se kterými byly sepsány řádné smlouvy o dílo. V závěru je to jen cár papíru, protože nemáte chuť se s někým dohadovat, handrkovat, shánět znalce apod.
      A jim je to šuma fuk, protože opravdu pro ně nejsme zákazníci.
      Mějte se fajn.

• 27. 11. 2008 11:16

pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

Re: OT: Ustní dohoda o díle...
      To je sice pravda, ale právě s tím takovéto FY počítají a spoléhají, že si to lidi nechají líbit. Takže byť cár papíru, jde o důkaz pro případný soudní spor, rovněž tak znalecký posudek a výhra ve sporu je reálná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).