Hlavní navigace

Digit. katastru + daň z nemovitosti

• (neregistrovaný) 88.146.45.---

27. 11. 2008 14:06

Prosím,víte někdo oč se jedná a podá mi to srozumitelně?V obci je vyvěšen plakát, že kdo je v digitální mapě (jestli jsem to pochopila správně) musí v lednu 2009 podať přiznáni k dani z nemovitosti.Znamená to, že musím i jako soukromá nepodnikající osoba vyplnit přiznání? Dosud mi chodila v květnu složenka na úhradu daně, ale přiznání se nepodávalo. Moc Vám děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 11. 2008 14:46

p. (neregistrovaný) 88.102.140.---

Re: Digit. katastru + daň z nemovitosti
      já si myslím že ve Vaší obci se dělala v nedávné době digitální mapa a že se upřesňovaly hranice pozemků ve zjednodušené evidenci. a protože někdy je výměra trochu jiná než doposud tak i daň bude jiná. Ale nejjednodušší bude když zavoláte na informace na Váš katastrální úřad nebo na Finanční úřad a tam Vám to řeknou.

• 27. 11. 2008 14:59

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: Digit. katastru + daň z nemovitosti
      Domnívám se , že se tato digitalizace bude hlavně týkat majitelů pozemků, kteří své pozemky pronajímají.Pro pozemky vedené ve zjednodušené evidenci platí, že daňové přiznání podával a daň platil pronajímatel, většinou nějaký zemědělec nebo družstvo a pod. Po digitalizaci podává daňové přiznání a daň platí majitel pozemku.Nejlépe vám opravdu odpoví na FÚ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).