Re: !!!výpověď SPĚCHÁ!!!
Mě jen napadá, zda to pak sociálka či ZP neoznačí za obcházení zákona o pojistném... a nedoměří SP a ZP z odstupného, ono totiž odstupné je osvobozeno od SP a ZP jen když je vyplaceno dle zákona, tedy při výpovědi, ta ale tady není nutná, tudíž to OSSZ může označit za účelové (odměnit zam-ce a ušetřit na pojistném).
Re: !!!výpověď SPĚCHÁ!!!
Podle mne to nelze, protože pracovní poměr skončí před uplynutím výpovědní doby. Něco jiného by bylo, kdyby ukončili prac. poměr dohodou z důvodu nadbytečnosti k 30.11. a vyplatili odstupné. To lze, ale nelze výpovědní dobou prodlužovat prac. poměr a ještě vyplatit odstupné.
Re: !!!výpověď SPĚCHÁ!!!
1. ekonom mu může dát co chce, pokud se nezmění PS souhlasem obou účastníků, tak PP končí uplynutím sjednané doby, tedy 31.12.2008
2. k výpovědi by musel mít ekonom zákonné důvody dle § 52,má je?
3. pokud se změní PS, budou-li zák. důvody k podání výpovědi, tak to budou ne jen tři,ale 4 mzdy navíc-leden mzda a 3x odstupné.
Je vidět, že je to skutečně ekonom.
Re: !!!výpověď SPĚCHÁ!!!
Pokud nebyl v průběhu posledního 1/2roku písemně zaměstnanec upozorněn na nedostatky v jeho práci a vyzván k jejich odstranění v určité lhůtě, a jeho práci rozhodne ekonom že budou dělat jiní současní zaměstnanci, bude mu náležet 3měs.odstupné a výpovědní lhůta 2měs. Protože výpověď je jednostranný úkon. Jesliže se však dohodnou může poměr skončit oboustrannou dohodou §49.Podmínky dohody si musíte sjednat sami. Jestliže však byl písemně upozorněn, nenáleží mu žádné odstupné ale 2měs.výpovědní lhůta běží při výpovědi, při dohodě nemusí-opět záleží jak se dohodnou. Výpovědní lhůtu při dané výpovědi nařizuje ZP a odstupné za daných splněných podmínek také.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
27. 11. 2008 14:08
je u nás zaměstnanec, který má smlouvu na dobu určitou do 31.12.2008 a ekonom se rozhodl, že mu chce dát výpověď k 30.11.2008 s tím že mu chce dát výpovědní lhůtu a tříměsíční odstupné. A já se ptám je-li to možné dát člověku tak dlouhou výpovědní lhůtu a tak velké odstupné?