Hlavní navigace

Dodatečné přiznání DPH za období 2005

  • (neregistrovaný) 62.77.79.---

    28. 11. 2008 12:15

    Dobrý den,

    chtěla jsem se zeptat jak je to se lhůtami pro dodatečné přiznání DPH. Jestliže potřebuji podat dodatečné přiznání DPH za období květen 2005 (snížení daňové povinnosti - potvrzené vydané dobropisy) a na toto období jsme 29.12.2005 podávali dodatečné daňové přiznání, tak mohu toto dodatečné přiznání podat do 29.12.2008 ? V případě, že by tam nebylo podáno dodatečné přiznání v prosinci 2005, tak by lhůta pro podání dodatečného daňového přiznání skončila 25.6.2008 ?
    Děkuji za odpovědi.
    Naďa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2008 13:34

      Jirka (neregistrovaný) 62.177.107.---

      Re: Dodatečné přiznání DPH za období 200
      Na tyto speciality platí § 47 správy daní.
      V případě, že by tam nebylo podáno dodatečné přiznání
      v prosinci 2005, tak by lhůta pro podání dodatečného daňového přiznání skončila 30.6.2008.
      "...tří let od konce zdaňovacího období, v němž vznikla povinnost podat daňové přiznání "
      zdaňovací období je u Vás zjevně měsíc.

    • 28. 11. 2008 14:20

      Naďa (neregistrovaný) 62.77.79.---

      Re: Dodatečné přiznání DPH za období 200
      Děkuji za odpověď. Jen ještě upřesnění, pokud tedy bylo na toto období podáno dodatečné daňové přiznání v prosinci 2005, tak nová lhůta končí 31.12.2008 ?
      Platí tato lhůta i pro dodatečné přiznání dani z příjmů právnických osob (např. dodatečné přiznání za rok 2004 mohu podat nejpozději do 31.12.2008 ? Děkuji.

    • 28. 11. 2008 16:54

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: Dodatečné přiznání DPH za období 200
      § 42/(8) ZPDP:
      "Opravu základu a výše daně nelze provést po uplynutí 3 let od konce zdaňovacího období, ve kterém se uskutečnilo původní zdanitelné plnění."
      § 99 - zdaňovacím obdobím je kalendářní měsíc nebo kalendářní čtvrtletí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).