Hlavní navigace

Pořízení www stránek - zaúčtování

  • (neregistrovaný) 83.240.30.---

    1. 12. 2008 10:04

    Dobrý den,
    zadali jsme externí firmě vytvoření www stránek,
    faktura převyšuje 60tis - jedná se o pořízení dlouhodobého nehmotného majetku? Kolegyně mě přesvědčuje, že to mám zaúčtovat jako službu...
    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 12. 2008 11:26

      jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

      Re: pořízení www stránek - zaúčtování
      Co je DNM je definováno ve vyhlášce č.500/2002 :
      § 6 Dlouhodobý nehmotný majetek
      (1) Položka "B.I. Dlouhodobý nehmotný majetek" obsahuje zejména zřizovací výdaje, nehmotné výsledky výzkumu a vývoje, software, ocenitelná práva a goodwill s dobou použitelnosti delší než jeden rok a od výše ocenění určené účetní jednotkou, s výjimkou goodwillu, a při splnění podmínek dále stanovených a při splnění povinností stanovených zákonem, zejména respektováním principu významnosti a věrného a poctivého zobrazení majetku. Dále obsahuje povolenky na emise a preferenční limity. Dobou použitelnosti se rozumí doba, po kterou je majetek využitelný pro současnou nebo uchovatelný pro další činnost nebo může sloužit jako podklad nebo součást zdokonalovaných nebo jiných postupů a řešení včetně doby ověřování nehmotných výsledků

      Dle mého jde jednoznačně o službu srovnatelnou třeba s reklamou




      Dobrý den,
      >zadali jsme externí firmě vytvoření www stránek,
      >faktura převyšuje 60tis - jedná se o pořízení
      >dlouhodobého nehmotného majetku? Kolegyně mě přesvědčuje, že
      >to mám zaúčtovat jako službu...
      >Děkuji moc

    • 1. 12. 2008 11:34

      lenka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: pořízení www stránek - zaúčtování
      >Dle mého jde jednoznačně o službu srovnatelnou třeba s
      >reklamou
      >
      Souhlasím se službou, ale asi bych časově rozlišila
      >
      >
      >Dobrý den,
      >>zadali jsme externí firmě vytvoření www stránek,
      >>faktura převyšuje 60tis - jedná se o pořízení
      >>dlouhodobého nehmotného majetku? Kolegyně mě
      >>přesvědčuje, že
      >>to mám zaúčtovat jako službu...
      >>Děkuji moc

    • 1. 12. 2008 12:41

      Šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

      Re: pořízení www stránek - zaúčtování
      Podle mého to služba není.Dodavatel Vám vyrobyl www stránky na míru a je to Vaším majetkem.Službou bych viděla např.umístění těchto stránek na serveru hostitele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).