Hlavní navigace

Jak získat ŽL pro práci se dřevem?

 • (neregistrovaný) 193.108.106.---

  1. 12. 2008 15:13

  Dobrý den,

  ráda bych od Vás dostala radu jak postupovat při získání ŽL. Můj přítel, má vysokoškolské vzdělání a protože touží pracovat se dřevem, udělal si rekvalifikační akreditovaný učební obor Truhlář, ukončený vydaným osvědčením, nikoli výučním listem. Po dobu jednoho roku u svého známého, který má truhlářskou firmu vykonával praxi_bezplatně a tem mu pro účely vydání ŽL potvrdil roční praxi. Nebyl u něj zaměstnán, neopobíral mzdu, ale na ŽÚ nestačí potvrzená praxe, oni chtějí doložit, že u podnikatelem který potvrzuje praxi byl zaměstnaný. Ano pracoval tam, ale nebyl zaměstnaný, nepobíral mzdu. Ptám se tedy zda nestačí pouze potvrzení o vykonané praxi, zda je toto totožné jako když u podnikatele 1 rok pracoval.

  Děkuji za odpověď

  Katka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 12. 2008 15:24

   moderátor (neregistrovaný) 85.207.166.---

   Upozornění moderátora
   Dejte si prosím práci s vymýšlením výstižných nadpisů, aby bylo zřejmé téma vašeho dotazu. Váš původní nadpis" ŽL" byl příliš stručný.

   Obecně: Nadpisy typu "DPH", "prosím mzdovky" nebo "jak účtovat" nejsou vhodné. Výstižnější je např. "Sazba DPH v hospodě", "Jak spočítat daň společníka u VPP" nebo "Jak zaúčtovat nákup směnek".

   Přehledné diskuzní forum je v zájmu nás všech! Děkujeme za pochopení.

  • 1. 12. 2008 15:37

   pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

   Re: Jak získat ŽL pro práci se dřevem?
   Katy, podle ŽZ po novele stačí jen doklad o vzdělání, který jak píšete má, praxe se již nevyžaduje. akže nevidím žádný problém, nechápu, co po něm živnosťák vlastně chce. Truhlářství je řemeslná živnost, odborná způsobilosti je upravena k těmto živnostem v § 21 v novelizovaném znění ŽZ, tak se na to mrkněte a může jít ohlásit živnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).