Hlavní navigace

Postoupení leasingu společníkovi

  • (neregistrovaný) 83.208.112.---

    2. 12. 2008 13:17

    Náš společník-jednatel si chce dva měsíce před ukončením leasingu na os. automobil postoupit leasingovou smlouvu na sebe. Zaplatí nám pouze 2 akontace a milionové auto bude jeho. Co vy na to. Není v tom nějaký problém?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2008 14:59

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Postoupení leasingu společníkovi
      Jelikož u cese leasingové smlouvy dochází k převodu práv, podívejte se na § 6 odst. 3: Příjmem se rozumí rovněž částka, o kterou je úhrada zaměstnance zaměstnavateli za poskytnutá práva, služby nebo věci, kromě bytu, v němž měl zaměstnanec bydliště po dobu 2 let bezprostředně před jeho koupí, nižší, než je cena zjištěná podle zvláštního právního předpisu, nebo cena, kterou účtuje jiným osobám, jakož i částka stanovená podle odstavce 6.
      Podle odst. 1 písm. b) je příjmem ze ZČ i příjem jednatelů společnosti.
      Takže já v tom problém vidím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).