Hlavní navigace

Použití soukomého vozidla

• (neregistrovaný) 193.179.60.---

2. 12. 2008 14:26

Dobrý den, mám takový problém . Zaměstnanec jezdí pravidelně soukom.vozidlem na služební cesty. Jak spočítám průměrnou spotřebu vozidla. Je mi jasné, že z technického průkazu. Jenže já si myslím, že uvedené spotřeby nasčítám a vydělím 3, a to bude průměrná spotřeba na 100km. Zaměstnanec tvrdí, že mu bylo řečeno, že je to poslední uvedená spotřeba v technickém průkazu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2008 14:39

Jitka (neregistrovaný) 90.177.117.---

Re: Použití soukomého vozidla
      Pří výpočtu úhrad za použití soukromého vozidla používáme hodnotu průměrné spotřeby uvedené v TP.

• 2. 12. 2008 14:49

Klára (neregistrovaný) 193.179.104.---

Poradím Vám výbornou pomůcku
      http://www.finance.cz/dane-a-mzda/financni-kalkulacky/cesta/

• 2. 12. 2008 18:01

anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

nejsem finanční expert, nicméně u moderních aut je poslední údaj opravdu kombinovaná spotřeba (tedy jiným slovem průměrná), takže nechápu, proč nějaké nařízení trvá na dělení čísel, z nichž jedno je již samo o sobě výsledné.
      Pokud se nepletu, tak původní hodnoty byly město, mimo město a dálnice. Nebo se pletu?

• 2. 12. 2008 18:10

anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

Re: doplnění
      Našel jsem 2 zcela rozdílné názory - jeden je ten, že zákon je zákon a v něm je dělení, takže se bude dělit za každou cenu, druhý názor tvrdí, že pokud je tam odkaz na metodiku ( EHK č. 93/116 a č. 99/100), tak se to dělit nemá, protože je to v rozporu s evropskou legislativou, kterou jsme přebrali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).