Hlavní navigace

Bytové družstvo

 • (neregistrovaný) 193.179.184.---

  3. 12. 2008 10:08

  Dobrý den je třeba k vedení družstva a veškerou práci kolem něj mít živnostenské oprávnění_ Díky Marek

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2008 11:05

   pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

   Re: Bytové družstvo
   není, protože BD zajišťuje potřeby svých členů ve vztahu k bydlení, výstvbě, opravám domů atd., proto taky BD není podnikatelský subjekt, ale společenství neuzavřeného počtu osob založeným za účelem zajišťování hospodářskýcj, sociálních nebo jiných potřeb svých členů.
   Ve výpisu z OR se pak objevuje nikoliv předmět podnikání ale předmět činnosti.
   Vedení BD zajišťují orgány zvolené ČS, z toho jim vyplývají oprávnění a povinnosti schválené ve stanovách.

  • 3. 12. 2008 12:06

   marek (neregistrovaný) 193.179.184.---

   Re: Bytové družstvo
   Díky za info, mám těch dotazů ještě pár.
   Prosím Vás, byli jsme nájemníky města jednoho panelového domu o dvou vchodech. Na základě podnětu některých nájemníků, kteři požádali město o prodej do osobního vlastictví, ti nám vyhověli s tím, že musíme založit družstvo. To jsme založily v lednu 2008.Všichni jsme peníze za bytovou jednotku složily na účet našeho družstva svépomocně z vlastní kapsy a během prosince 2008 město uzavře s naším družstvem kupní smlouvu.
   Nyní již družstvo chystá nájemní smlouvy pro nás jednotlivé členy z kterých je jasné pouze to, jak jednoduše se nás to družstvo jako nájemníků může zbavit. Chtěl bych vědět, když mám vlastně byt dle metrů čtverečních celý zaplacen, tak jestli je běžnou praxí mít vztah s družstvem opět jen jako nájemník nebo jestli existuje i jiná forma tohoto vztahu a budu mít třeb smlouvu na poskytování služeb družstvem.
   Ohledně tech živnostenských listů, náš předseda byl na živnostenském úřadě několikrát upozorněn, že je nepotřebuje, přesto si echal vystavit dvě tyto oprávnění, první na správu, druhé na nákup a prodej nemovitosti, které jsme samozřejmě jako členové museli zaplatit to jsme pouze na začátku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).