Hlavní navigace

Dodatečné přiznání k DPH

• (neregistrovaný) 82.99.161.---

3. 12. 2008 17:57

Prosím o radu:
    Obdrželi jsme v září fakturu z EU-uplatnili DPH na vstupu i na výstupu, ale na faktuře je cena v EUR a to cena "normální" a cena po uplatnění 3% slevy při zaplacení do určitého data.
    Těchto fa přišlo několik - neplatily se protože nám před tím přišla zálohová fa na určitou částku a z té se teď odúčtovávají daňové doklady. Jelikož jsme uhradili peníze včas máme už z titulu včasné úhrady zálohové faktury nárok na cenu nižší tzn. o 3 % méně. Paní která daňové fakruty pořídila je do účetnictví zavedla v té vyšší ceně a z té také byla uplatněna a odvedena DPH. Jelikož ale správně patří do účetnictví zaúčtovat faktury nižší, vznikl nám onen 3% rozdíl. Ohledně úhrad v saldu s tím problém není ale co těď s tím samovyměřením? Udělat dodatečné přiznání? A jak se v takovém případě postupuje? Udělám interní doklad kde uvedu mínusem původní částku která je uvedena v přiznání za září a tím se mi vlastně daň vynuluje a novým zápisem v int. dokladu uvedu částku o 3% nižší? Dodatečné přiznání se prý podává pouze na rozdíl částky. V původní faktuře to provést nelze jelikož je období již uzavřeno. Moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 12. 2008 18:27

š (neregistrovaný) 62.204.238.---

Re: dodatečné přiznání k DPH
      DPH je správně odvedeno z celk.fa před slevou.Rozdíl mezi fa a úhradou zaúčtujte jako skonto

• 3. 12. 2008 19:43

Marie (neregistrovaný) 90.176.227.---

no to je ale v tom případě další problém, protože faktury za říjen jsou naúčtovány v té nižší částce. Takže je chyba za říjen a mělo by se podat dod. za říjen. A ten postup opravy? Převzala jsem tuto práci po kolegovi, který ukončil prac. poměr a tento postup mi doporučil. Tyto "špeky" nejsou zase tak časté a tak trochu tápu. Kdyby se to nechalo jak to je tak my jsme vlastně žádný daňový rozdíl nezpůsobili-akorát nebude sedět intrastat. Moc děkuji za odpověď

• 3. 12. 2008 20:00

šárka (neregistrovaný) 62.204.238.---

Do účetnictví i pro DPH máte mít fa v plné ceně,to že zaplatíte v čas a bude tedy Vaše konečná cena jiná je už jiná věc.Pokud máte v říjnu zaúčtovánu cenu nižší a na základě takto zaúčtované ceny máte i odvedeno a zároveň nárokováno DPH není zas tak velký problém.Osobně bych na rozdíl podala dodatečné DPH,kde vlastně bude nula a tedy nebude ani žádná penalizace.

• 3. 12. 2008 20:10

Marie (neregistrovaný) 90.176.227.---

moc děkuji za odpověď ale ještě jednou-můžu tu opravu do dod. přiznání provést pře interní doklad? Nebo jak? Ve faktuře to už přece nejde. Nebo jak se účtujíí opravy pro dod. přiznání?
      Ještě jsem to nedělala. Samozřejmě, že pokud jde o celý doklad tak uvedu období ... Ale při částečné opravě dokladu? Moc díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).