Hlavní navigace

Škoda na cizím majetku

  • (neregistrovaný) 89.248.248.---

    4. 12. 2008 6:44

    Dobrý den,
    prosím o radu se zaúčtováním škody, která vznikla na majetku leasingové společnosti (totálné zničený stroj na leasing - nebude se opravovat)
    Leasingovka vyúčtovala škodu cca 3 mil., pojišťovna uhradila 2,5 mil.
    Mohu celou tuto fakturu zaúčtovat do daňově uznatelných nákladů (škoda na cizím majetku, nemůžu najít jestli je k tomuto majetku nějaká limitující hranice), nebo dám do nákladů pouze takovou část, kterou nahradí pojišťovna? (myslím, že tato hranice do výše plnění od pojišťovny je pro škody na vlastním majetku)
    Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 12. 2008 9:12

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Škoda na cizím majetku
      Jde o § 24 odst. 2p) ZDP, tam žádná hranice není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).