Hlavní navigace

Ukončení PP ve zkušební době

  • (neregistrovaný) 88.101.180.---

    4. 12. 2008 8:08

    Dobrý den, chci se jen ujistit že budu postupovat správně. Máme zaměstnance, který je stále ve zkušební době, už několik dní nepřišel do práce a tvrdí mi že má neschopenku, kterou ovšem ještě nedonesl takže písemný doklad o pracovní neschopnosti nemám. Chceme s ním ukončit pracovní poměr. Posílala jsem mu doporučený dopis o evidenci jeho neomluvené absence a výzvu k doložení pracovní neschopnosti jinak s ním PP ukončíme. Co můžu dělat teď? Můžeme s ním ukončit PP ve zkušební době nebo musim poslat ještě nějakou výzvu a pak použít § 55?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 12. 2008 8:49

      an (neregistrovaný) 85.93.163.---

      Re: Ukončení PP ve zkušební době
      Ve zkušební době nemusíte vůbec nic, jen mu sdělit, že rušíte pracovní poměr ve zkušební době.

    • 4. 12. 2008 9:16

      Míša (neregistrovaný) 88.101.180.---

      Re: Ukončení PP ve zkušební době
      I když má pracovní neschopnost (pokud ji teda opravdu má). Kdo mu pak bude platit nemoc?

    • 4. 12. 2008 9:59

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Ukončení PP ve zkušební době
      Ve zkušební době mu můžete oznámit, že mu rušíte pracovní poměr (klidně ze dne na den, lhůta oznámit to 3 dny předem není závazná). Případná nemocenská mu bude vyplácena Vámi (nebo sociálkou, pokud jste malá organzace) až do uschopnění. Pokud Vám neschopenku nedodá, dáte mu na ty dny, které do skončení prac. poměru nechodil do práce, neomluvenou absenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).