Hlavní navigace

Ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.

  • (neregistrovaný)

    4. 12. 2008 8:30

    nechci se opakovat...
    jedná se o srážku ze mzdy(neuhraz.splátky home-creditu)v případě že: část měsíce mzda, nyní dlouhodobější nemoc, jedna srážka už je(splátka úvěru jiné společnosti) prosím o radu jak postupovat. Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 12. 2008 9:10

      Dáša (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      Na vlastní oči jsem ještě neviděla rozhodnutí na splácení neuhr.splátek homecreditu. Je-li to ale výkon rozhodnutí, potom podle § 299 o.s.ř. se srážky provádějí i z příjmů, které povinnému nahrazují odměnu za práci, jimiž jsou a)náhrada mzdy nebo platu, b)nemocenské, c) ošetřovné, d) .......atd.
      Jestli je to vlastně dohoda o srážkách ze mzdy, tak podle mě také i z nemocenské.

    • 4. 12. 2008 9:21

      lucie (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      To ano, spíš jak postupovat... k čisté mzdě přičtu nemocenskou a z toho počítám nezabavitelnou část a až z ní odečtu srážku která už byla a co mi zbyde na tu "novou"? A nebo tu srážku odečtu od té čisté a nemocenské a nezabavitelnou část počítám až z toho? nikdy jsem to nedělala...

    • 4. 12. 2008 9:24

      Dáša (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      teď jsem teprve zjistila, že se to probíralo už včera a tak pořádně nevím na co se dnes ještě ptáte? Jestli má např. celkem mzdu+ nemocenské 10000, tak z 10000 spočítáte srážku v max.výši, ze zbytku myslím (ALE NEJSEM SI 100% JISTÁ) srazíte teprve pravidelnou dobrovolnou splátku

    • 4. 12. 2008 9:33

      Dáša (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      Něco tady dělám, tak mi trvalo než jsem odpověď odeslala a mezitím jste vy napsala. Myslím že nejdříve z první třetiny srazíte "povinnou" srážku + částku zabavitelnou bez omezení a teprve z toho ostatního provedete splátku dohodnutou "dobrovolnou"

    • 4. 12. 2008 9:59

      lucie (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      Teď teda nevím, co myslíte tou splátkou dobrovolnou... zaměstnankyně má od 3/08 sráženou splátku úvěru u proficreditu ve výši 2193,-, teď přišel dopis od home-creditu se"žádostí" o srážení neuhrazených pohledávek v stanovené výši=2384,- (celk. pohledávka je 7152,-) čistá mzda 8884,- , nemocenská 3291,- = 12175,- žije s manželem, který pracuje
      vychází mi bez omezení 659,- a na nepřednostní 2093,- - takže bych srazila těch 2193,- a na ten dluh zbytek - 559,-
      je to správně?

    • 4. 12. 2008 10:17

      Dáša (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      nou...
      >zaměstnankyně má od 3/08 sráženou splátku úvěru u
      >proficreditu ve výši 2193,-, teď přišel dopis od
      >home-creditu se"žádostí" o srážení neuhrazených pohledávek v
      >stanovené výši=2384,- (celk. pohledávka je 7152,-) čistá
      >mzda 8884,- , nemocenská 3291,- = 12175,- žije s
      >manželem, který pracuje
      >vychází mi bez omezení 659,- a na nepřednostní 2093,-
      >- takže bych srazila těch 2193,- a na ten dluh zbytek
      >- 559,-
      >je to správně?

      A těch 2193 pro proficredit strháváte na základě čeho ? Jak jsem psala na začátku, ještě jsem neměla nikoho s těmito splátkami, ale je podle mě rozdíl v pravidelné splátce od dlužníka (zaměstnankyně) věřiteli (proficredit), kdy Vás zaměstnanec požádá o strhávání splátky oproti splátce od povinné oprávněnému z titulu neuhrazených pohledávek - tato by měla mít přednost, ne?
      Peníze mi vychází stejně

    • 4. 12. 2008 10:45

      lucie (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      ta splátka se sráží na základě dohody, ale snad to tak chtěla ta společnost, aby to neposílala ona, ale formou srážky... je pravda, že ta pohledávka by asi měla mít přednost, ale na těch splátkách zase bude dlužit... nebo poslat na obě méně?

    • 4. 12. 2008 11:17

      Dáša (neregistrovaný)

      Re: ad.srážky ze mzdy a nemoc. z 3.12.
      já právě myslím že tu pohledávku srazit v max. výši - což bude 2093+659 a potom srazit 2193 na proficredit jako její pravidelnou splátku úvěru, je to těžký taky si nejsem úplně jistá

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).